Prva liga FBiH za žene, grupa Jug – Poraz nogometašica Čelika od Brotnja nakon preokreta

Prva ženska nogometna liga FBiH, grupa Jug. U sedmom kolu (zadnje kolo prvog dijela prvenstva) u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, grupa Jug, sezona 2019/2020, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽNK Brotnjo iz Čitluka. Pobjedu su zabilježile gostujuće nogometašice, ŽNK Brotnjo, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Rezultat:

ŽNK Čelik – ŽNK Brotnjo  4:5 (2:1)

Strijelci: 1:0 Ilma Durmo u 26′, Sajra Kulalić u 30′, 2:1 Nika Miletić u 44, 3:1 Sajra Kulalić u 51′, 3:2 Martina Bošković u 56′, 3:3 Marija Doko u 57′, 3:4 Martina Bošković u 75′, 3:5 Petra Dugandžić u 81′, 4:5 Ilma Durmo u 90′.

Crveni karton: Silvija Barbarić (Brotnjo), dva žuta kartona, prvi u 13′ i drugi, isključujući u 71′.

Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju u Zenici pred oko 50 gledalaca po oblačnom vremenu, +14*C.

Glavni sudija bila je: Emina Pašalić (Zenica), pomoćnici. Amina Gluhić (Zenica) i Sanel Alihodžić (Zenica), delegat je bio Mensur Hodžić (Zenica).

Sastav ekipe Čelika:

Belma Hrvić, Safeta Kavaz, Aida Šeper, Ilma Durmo (cap), Nedžla Međuseljac (od 77.Amna Grabus), Aja Muslić (od 66.Hatidža Smriko), Sajra Kulalić, Hana Babić, Muamera Pezer, Anesa Nezić, Nejra Halać.

Još na klupi: Amila Dizdarević, Džejlana Babić; (Ekipu vodila Đana Džordić, predstavnik kluba Nermin Kadribašić);

Nogometašice Čelika doživjele su i četvrti poraz u prvenstvu, ovoga puta od favorizovane ekipe Brotnja iz Čitluka, koja je do ove utakmice imala četiri pobjede i samo jedan poraz.

Prvi dio utakmice bio rezultatski uspješan za nogometašice Čelika, jer su golovima u 26′ i 30′ imale vođstvo od 2:0, golovima kapitena Ilme Durmo i Sajre Kulalić. Do poluvremena gošće su smanjile na 2:1 u 44′.

Na početku drugog poluvremena domaće povećavaju na 3:1 u 51′ drugim golom Sajre Kulalić. U narednih 20-ak minuta totalni pad u igri domaćih i gošće postižu četiri gola za veliki preokret i vođstvo od 3:5, golovima u 56′, 57′, 75′ i 81′. U zadnjoj minuti utakmice domaće su samo ublažile poraz na konačnih 4:5 za Brotnjo, drugim golom kapitena Ilme Durmo. Nogometašice Čelika su sada na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza.

Inače, Prva ženska liga FBiH, grupa Jug, u ovoj sezoni, 2019/2020, broji sedam klubova i to: ŽFK Sarajevo, ŽNK Troglav 1918 (Livno), ŽNK Brotnjo (Čitluk), ŽNK Libero (Goražde), ŽSF Respekt (Sarajevo), NK Inter (Posušje) i ŽNK Čelik (Zenica).