Promo – OKK Čelik 93: 63 – Ekipa Proma novi je prvak A1 lige BiH

Odigrana majstorica finala Play off-a za prvaka A1 lige, KK Promo DV – OKK Čelik 93:63, Promo novi prvak

U odlučujućoj utakmici finala – majstorici play off-a za prvaka A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, košarkaši Čelika bili su na gostovanju kod ekipe KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Donjem Vakufu, pred oko 1200 gledalaca, među kojima je bio i pristojan broj navijača Čelika. Ubjedljivu pobjedu u ovoj majstorici ostvarila je domaća ekipa Promo Donji Vakuf i tako se plasirala u najviši rang bh. košarke.

Rezultat: KK Promo D.Vakuf – OKK Čelik 93:63 (27:23), (22:11), (16:16), (28:13);

Sastav OKK Čelik i poeni:
Armin Avdibegović (cap) 12, Adi Bambur 1, Muhamed Gak 2, Mirza Keso 11, Kerim Dragolj 17, Kenan Fajković, Imran Porča, Anes Podojak 8, Denis Halilović 2, Namik Varupa 6, Eldar Abazović 2, Vildan Hodžić 2. (Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Kerim Dragolj 17, Armin Avdibegović 12 i Mirza Keso 11 poena.
Najviše koševa za Promo D.Vakuf postigli su: Nedim Mustafica 30, Dinko Peljto 20, Admir Džihan 19 i Dino Alkić 11 poena.

Sudije su bili Nermin Nikšić, Maid Lasetović i Tarik Nikšić, komesar je bio Samir Šehović.

Takmičenje u košarkaškoj A1 ligi KSBiH, sezona 2018/2019, došlo je do samog kraja. Prvak A1 lige je ekipa Promo iz Donjeg Vakufa, koja je nakon večerašnje ubjedljive pobjede u majstorici protiv zeničkog Čelika obezbjedila plasman u najviši rang bh.košarke, Prvenstvo Bosne i Hercegovine.
Inače, na kraju ligaškog dijela prvenstva ekipa Promo bila je druga, a Čelik četvrti na tabeli. U polufinalu play off-a Promo je eliminisao Turbinu iz Jablanice, a Čelik ekipu Igman Burch University sa Ilidže.

Domaći bolje otvaraju utakmicu i vode 7:0, 9:2 i čak 17:4 u petoj minuti. U narednim minutama Čelik je zaigrao bolje i domaći su postigli 5 poena, a gosti 19 i imaju prvi put vođstvo na utakmici od 22:23.
Dionica završava sa 27:23 za domaće košarkaše.
Kroz drugu dionicu domaći održavaju i povećavaju prednost, a u zadnjim minutama dionice, serijom od 10:0, Promo ostvaruje najveće vođstvo do tada (49:32). Drugu dionicu domaći su dobili sa 22:11 i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 49:34 za Promo.
Treća dionica završena je rezultatom 16:16, tj. na kraju tri četvrtine utakmice bilo je 65:50 za Promo.
U prve četiri minute zadnje dionice domaći postižu 14, a gosti 3 poena i rezultat je 79:53. Kasnije se prednost povećala i do + 30 poena (89:59), a i završilo je + 30 poena za domaće, 93:63.
Posmatrajući statistiku sa utakmice domaći su postigli 16 trojki, a gosti 4. Domaći su imali 44 skoka, a gosti samo 16. Fenomenalan je, ponovo, bio Nedim Mustafica sa 30 postignutih poena, 18 skokova i indeksom korisnosti 38.
OKK Čelik drugu sezonu uzastopno igrao je finale A1 lige, a nakon što su prošle sezone poraženi 2:1 u pobjedama od ekipe Gradine iz Srebrenika i ove sezone su poraženi u majstorici.