Predrag Barišić pobjednik tradicionalnog šahovskog turnira povodom Kurban-bajrama u Zenici

U Zenici, Šahovski dom, 15.06.2024. godine, održan je tradicionalni šahovski turnir povodom Kurban-bajrama. Organizator takmičenja bio je ŠK “Čelik” Zenica.

Na turniru je učestvovalo 37 igrača.

Nakon devet kola, prvo mjesto pripalo je Predragu Barišiću iz Busovače sa 8.0 osvojenih poena. Drugo mjesto zauzeo je Zeničanin Dino Marković sa 7 poena.

Ukupan nagradni fond iznosio je 550,00 KM.

Najbolje plasirani junior Ensar Zaid – Sarajevo

Tempo igre bio je 7 minuta + bonifikacija od 3 sekunde po igraču počevši od prvoga poteza. Turnir će se rejtingovati za Blitz rejting listu FIDE.

Turnir se igrao po švicarskom sistemu od 9 kola (uz kompjutersko parovanje).

Direktor turnira je biti Vedad Šestić, predsjednik ŠK „Čelik“, glavni sudija IA Sejfudin Miskić, a pomoćni sudija i operater NA Belmir Miskić. Organizator je za sve učesnike obezbijedio topli obrok i osvježavajuća pića.