Porazi pionira i kadeta Čelika u Premijer ligi u Tuzli od Slobode

Porazi pionira i kadeta Čelika u Premijer ligi u Tuzli od Slobode – Uokviru 20.kola Premijer lige BiH za pionire i kadete, pioniri i kadeti Čelika bili su gosti u Tuzli kod svojih vršnjaka iz FK Sloboda. Pioniri i kadeti  Čelika doživjeli su poraze od Slobode.

Utakmice su igrane na gradskom stadionu Tušanj u Tuzli pred oko 50-ak gledalaca.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15 (Glavni trener pionira Čelika je Pavle Skočibušić, kapiten Emel Mlaćo);

Sloboda – Čelik 2:0  (1:0), strijelci za domaće bili su Mahmud Ali u 35′ i Ensar Mešić u 69.minuti.

KADETI U-17 (Glavni trener kadeta Čelika je Sabahudin Bujak, kapiten Tarik Isaković);

Sloboda – Čelik 5:1  (4:0)

Strijelci za Slobodu bili su: Edvin Kovačević u 1′, Nedim Avdić u 11′, Bakir Hukić u 14′, Azur Trakić u 34′ i Osman Sejranić u 85′, a jedini gol za Čelik postigao je Harun Isaković u 73.minuti.

Nakon 20.kola pioniri FK Sarajeva su prvi na tabeli sa 56 bodova, dok je NK Čelik deveti sa 19 bodova (- 3 boda), 7 pobjeda, 1 remi i 12 poraza.

Nakon 20.kola kadeti Širokog Brijega su lideri sa 47 bodova, dok je NK Čelik jedanaesti sa 11 bodova (- 3 boda), 4 pobjede, 2 remija, 14 poraza.

U narednom 21.kolu pioniri i kadeti Čelika su domaćini ekipi FK Tuzla City.