Porazi kadeta i juniora u Mostaru

Uokviru 15.kola u drugoj sezoni Lige mladih KSBiH, sezona 2014/2015, omladinci OKK Čelik (juniori i kadeti), danas su igrali gostujuće utakmice u Mostaru.
Protivnici omladincima OKK Čelik bili su njihovi vršnjaci iz HKK Zrinjski iz Mostara. Juniori i kadeti OKK Čelik zabilježili su gostujuće poraze. Utakmice su igrano je u SD B.Brijeg.
Donosimo rezultate zeničkih selekcija:
JUNIORI (U18): HKK ZRINJSKI – OKK ČELIK 64:50 (24:8), (16:14), (13:18), (11:10);
KADETI (U16): HKK ZRINJSKI – OKK ČELIK 54:53 (15:13), (12:10), (18:16), (9:14);

Juniori Čelika su loše odigrali prvu četvrtinu i domaći su stekli ogromnu prednost od + 16 poena (24:8).
Ova prednost je i „prelomila“ utakmicu Na poluvremenu je bilo + 18 za domaće (40:22), a na kraju treće dionice + 13 za domaće (53:40). U zadnjoj dionici domaći su rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih + 14 poena (64:50). Najefikasniji kod Čelika bio je Kenan Fajković sa 14 poena.

Kadeti Čelika su minimalno poraženi od Zrinjskog. U finišu utakmice nisu uspjeli da sačuvaju vođstvo, iako su dva puta imali vođstvo na dvije minute do kraja (50:51) i (52:53). Ističemo igru Ahmeta Begića sa double-double učinkom od 24 poena i 14 skokova.