Poraz zeničkog Rudara od Natrona u Maglaju

Poraz  zeničkog Rudara od Natrona u Maglaju – Natron – Rudar Zenica 3:0; Odigrano je 16.kolo II lige FBiH, grupa Centar.
Proteklog vikenda odigrane su utakmice 16.kola (treće kolo proljetnog dijela sezone) Druge nogometne lige FBiH, grupa “Centar”, sezona 2016/2017. u kojoj nastupa i zenički Rudar.
Domaći su zabilježili četiri, a gosti tri pobjede. Zabilježena su dva iznenađujuća rezultata i to pobjeda Usore nad favorizovanim Famosom, kao i gostujuća pobjeda Ilijaša u Hadžićima nad Radnikom.

Jesenji šampion TOŠK iz Tešnja ostvario je pobjedu u komšijskom derbiju na gostovanju u Jelahu kod Borca (0:1) te tako povećao prednost nad prvim pratiocima, Natronom i Famosom.
Zenički Rudar je poražen sa 3:0 na gostovanju kod ekipe Natron u Maglaju. Strijelci za Natron bili su Dino Dizdarević u 9. i 77.minuti, te Haris Džafić u 90.minuti.
U narednom 17.kolu (4.kolo proljetnog dijela) zenički Rudar  ponovo gostuje, ovog puta kod Ilijaša.