Poraz zeničkog Rudara na Kamberoviću

FK-Rudar-Zenica

Poraz zeničkog Rudara na Kamberoviću – Odigrano je 22.kolo (sedmo kolo proljetnog dijela sezone) Druge lige FBiH, grupa Centar. Zenički Rudar bio je domaćin Borcu iz Jelaha i zabilježio je novi poraz od 2:4.

Donosimo nekoliko osnovnih podataka sa utakmice Rudar Zenica – Borac Jelah 2:4 (0:2):

Igrano u Zenici na A terenu  na  Kamberovića polju pred oko 50-ak gledalaca po oblačnom i hladnom vremenu. Sudije: glavni Semir Bajramović (Ilijaš). Pomoćnici: A1-Deni Ćatibović (Sarajevo) i A2-Anis Zukić (Sarajevo), delegat Jasmin Hodžić iz Zenice.

Strijelci: Vedad  Mudrov  (3x u 7., 12. i 53.minuti) i Mašić u 51.minuti za Borac.  Za Rudar golove je postigao Jusić u 83. i 88.minuti.

Rudar: Pjanić (od 60. Beganović), Hamzić, Šut, Mehmedović (od 66. Jusić), Bečić, Aščerić, Novalić (od 46. Vardo), Salijević, Hurem, Šabić, Aletić. (Trener Armin Bujak).
Borac Jelah: Deljkić (od 73. Mulabdić), Ćorić, Hadžan, Kondžić, Mašić, Buljubašić, Subašić, Hadžikadunić, Škiljo (od 59. Kurdić), Hatkić (od 65. Navrboc), Mudrov. (Trener Miralem Pašić).

U ovom kolu domaći su zabilježili četiri pobjede, gosti jednu , a jedan susret je završen neriješeno.

Lider Bosna Sema bila je bolja u derbiju od TOŠK-a, a prvi pratilac lidera, Radnik, odigrao je 1:1 u Tešanjci protiv Pobjede. Domaće pobjede zabilježili su Bosna Sema, Azot, Natron i Žepče. Gostujuću pobjedu zabilježio je Borac iz Jelaha protiv zeničkog Rudara.