Poraz Zeničanki u Beogradu

KŽK Čelik se plasirao u Superligu MŽRKL

Poraz Zeničanki u Beogradu – Prvo kolo Superlige Top 6 u MŽRKL. ŽKK Radivoj Korać –  KŽK Čelik 79:74; U 1. kolu Superlige Top 6, Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika gostovale su u Beogradu kod lidera na tabeli, ekipe Radivoj Korać.  Pobjedila je, očekivano, ekipa Radivoj Korać nakon velike i ravnopravne borbe.

REZULTAT: ŽKK RADIVOJ KORAĆ – KŽK ČELIK 79:74 (19:17), (26:17), (11:18), (23:22);

Početak u 18h; Dvorana Sport Eko; Gledalaca: 100; Sudije: Tresoglavić, Lesko i Mikulić, delegat Reljić;

Sastav KŽK Čelik i poeni:

Gagić Zvjezdana, Ćorović Anida 6, Mitrašinović Anđelika 8, Kovačević Nedžla 9, Kalušić Aida 10, Zeljković Milica, Popović Nataša 3, Kapor Tamara 19, Iriškić Aldijana 19. (Trener Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Tamara Kapor i Aldijana Iriškić po 19, te Aida Kalušić 10 poena.

Kod Radivoj Koraća  najefikasnije: V.Erak 19 poena + 17 skokova (Index korisnosti izvrsnih 37),  S. Mandić 19, te A.Vasović 18 poena.

Prvo poluvrijeme dobile su košarkašice Radivoj Koraća sa 45:34. U trećoj dionici košarkašice Čelika zaigrale su odlučnije i ovu dionicu riješile u svoju korist sa 11:18, tako da je rezultat na kraju treće dionice bio + 4 poena za domaće. U zadnjoj dionici viđena je velika i neizvjesna borba, jer je Čelik u 32.minuri izjednačio na 58:58, a u 34.minuti potpuno preokrenuo rezultat na 59:62. U naredne dvije minute ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a pri rezultatu 63:64 za Čelik, treneru i klupi Čelika dosuđena je tehnička greška. U 37. minuti Aldijana Iriškić dobija petu ličnu grešku i ona je treća igračica koja je dobila petu, isključujuću ličnu grešku. Ranije je zbog 5 faulova ekipa Čelika ostala bez kapitena Aide Kalušić, a u 36. minuti i bez centra Nataše Popović. Košarkašice Radivoj Koraća iskoristile su odsustvo tri Čelikove igračice iz prve petorke, te u finišu „slomile“ otpor Zeničanki za konačnih 79:74.

Izjave trenera na kraju utakmice:

Miloš Pavlović, trener Radivoja Koraća: „Nakon kvalitetnog prvog poluvremena i vođstva od 11 poena pomislili smo da je utakmica rešena. Ekipa Čelika je upornom igrom došla i do vodstva, ali smo brzo reagovali. Zaslužena pobeda mog tima.“
Slobodan Kecman, trener Čelika: „Čestitke Koraću na pobjedi. Pružili smo dobar otpor, ali očigledno nismo mogli više … Neujednačen sudijski kritierij kumovao je ovakvoj završnici.“

U narednom, 2.kolu (13./14.januara 2016.god.) Superlige Top 6 košarkašice Čelika su domaćini ekipi Medveščaka iz Zagreba, dok Radivoj Korać, u derbiju u Podgorici, igra protiv Budućnosti Bemax.