Poraz OKK Čelik u Sarajevu od KK Burch

Poraz OKK Čelik u Sarajevu od KK Burch- Peto kolo

Poraz OKK Čelik u Sarajevu od KK Burch- Peto kolo, KK BURCH – OKK ČELIK 73:42; Sportska dvorana na Mojmilu u Sarajevu; Početak u 17 sati.

Sudije: Nikšić, Lasetović i Kasač.

Uokviru 5. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik gostovao je u Sarajevu kod ekipe KK Burch. Visoku pobjedu ostvarila je domaća ekipa Burch.

Rezultat: KK Burch- OKK Čelik 73:42 (21:8), (14:19), (20:9), (18:6);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 19 i Faris Preljević 11 poena;
Kod Burcha najefikasniji: Ahmedić 13, Karagić 12 i Alivodić 10 poena;

Sastavi timova i strijelci:
OKK Čelik: Faris Preljević 11, Benjamin Bajramović 1, Džan Gradaščević 1, Kerim Varupa, Almin Ibrahimkadić 2, Armin Bilić 19, Luciano Vilić, Dino Alić 3, Ahmet Begić 2, Harun Smajlagić, Kenan Fajković, Ernes Mešinović 3. (Trener Armel Mujaković)

KK Burch: Agić 9, Čiškušić 7, Rešidović 6, Hasanović 5, Hafizović, Ahmedić 13, Jamaković 6, Alivodić 10, Šečerović 1, Karagić 12, Hadžihasanović 4, Lapo. (Trener Kemal Šećerović).

Podmlađena ekipa OKK Čelik doživjela je poraz u 5.kolu prvenstva A1 lige KSBiH na gostovanju kod ekipe Burch iz Sarajeva. U ekipi Čelika nije nastupio reprezentativac Ibrahim Durmo, koji igra na dvojnu registraciju i za Sparse, a Sparsi večeras gostuju u Tuzli.
Prvu dionicu domaći košarkaši dobili su uvjerljivo sa +13 poena (21:8), a u drugoj Čelik je odigrao puno bolje i dobio je ovu dionicu sa 14:19. Na poluvremenu je bilo 35:27 za Burch.

Treću dionicu bolje otvaraju domaći i sredinom dionice prave seriju od 11:0 sa 37:29 na 48:29. Na kraju treće dionice bilo je 20:9 za Burch, odnosno na tri četvrtine utakmice rezultat je 55:36 za domaće košarkaše.

U prvih 5 minuta zadnje dionice domaći prave seriju od 13:0 i rezultat je 68:36 (+ 32) na pet minuta do kraja utakmice. Domaći su rutinski priveli utakmicu kraju, za konačnih 73:42.

Nakon pet kola Čelik ima skor od dvije pobjede i tri poraza.
U narednom 6.kolu OKK Čelik je domaćin ekipi KK Turbina iz Jablanice.