Poraz OKK Čelik na Ilidži

Poraz u finišu košarkaša Čelika na Ilidži

Poraz u finišu košarkaša Čelika na Ilidži- Uokviru 15. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik gostovao je kod ekipe KK Igman na Ilidži kod Sarajeva. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Igmana.

Rezultat: KK Igman – OKK Čelik 78:72 (20:24), (19:20), (13:11), (26:17);

Sastavi ekipa i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 21, Benjamin Bajramović 2, Džan Gradaščević 2, Kerim Varupa, Luciano Vilić, Armin Bilić 23, Kenan Čoloman 2, Ahmet Begić 2, Harun Smajlagić, Kenan Fajković 8, Ernes Mešinović 8, Ibrahim Durmo 10. (Glavni trener Armel Mujaković, pomoćnik trenera Armin Avdibegović);

KK Igman: D.Čolo, M.Jaganjac, A.Beširević, Z.Mehić 16, H.Guhdija, H.Hrgić 9, A.Stepanović 24, A.Alikadić 11, A.Pirić 1, K.Arslanović, E.Bektić 2, E.Tarčin 15.

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 23, Faris Preljević 21, Ibrahim Durmo 10 poena;
Kod Igmana najefikasniji: A.Stepanović 24 p. + 11 skokova, Z.Mehić 16, E.Tarčin 15 p. + 15 skokova, A.Alikadić 11 poena;

Pobjeda košarkaša Igmana u jednom od derbija kola nad podmlađenom ekipom Čelika, koji su se tako uspjeli revanširati Čeliku za poraz u 4.kolu, 06.novembra 2016. u Zenici (80:75, nakon produžetka)

U današnjoj utakmici u ekipi Čelika igrao je i Ibrahim Durmo, koji je sinoć nastupio za Sparse na utakmici u Sarajevu protiv Širokog Brijega i bio najbolji u visokoj pobjedi (91:63) nad Širokim Brijegom, postigavši 28 poena i 13 skokova. Odigrao je herojski svih 40 minuta u današnjoj utakmici na Ilidži, te postigao 10 poena i imao 8 skokova.

Današnju utakmicu bolje otvaraju gostujući košarkaši Čelika, koji imaju vođstvo cijelu prvu dionicu, bilo je i do + 7 poena prednosti (6:13). Završilo je 20:24 za Čelik nakon prvih 10 minuta dvoboja.

U drugoj dionici Zeničani nastavljaju sa dobrom igrom i stalnim vođstvom i do + 6 poena. Domaći, u jednom kratkom periodu, na 4 minute do odmora uspjevaju preokrenuti rezultat na 39:35. U finišu druge dionice, gosti prave seriju od 0:9 na krilima Armina Bilića i Farisa Preljevića i na odmor se odlazi sa prednošću Čelika od pet poena (39:44).

Čelik i u trećoj dionici održava vođstvo, koje ide i do + 9 poena (44:53). U finišu dionice domaći smanjuju na -3 poena, 52:55 za Čelik, nakon tri četvrtine utakmice. Treću dionicu dobili su domaći sa 13:11.

Na početku zadnje dionice domaći prilaze na 54:55 i 59:61, ali sa 5 uzastopnih poena mladog Farisa Preljevića, Čelik ponovo ide na + 7 poena (59:66). Slijede trojke Z.Mehića i rezultat je izjednačen na dvije minute i 14 sekundi do kraja utakmice. U zadnje 2,14 minute utakmice Čelik postiže 6, a Igman 12 poena i poraz Čelika i pobjeda domaćih od 78:72. U zadnjim minutama Čelik je ostao bez Ernesa Mešinovića i Kenana Fajkovića zbog 5 ličnih grešaka. Prava šteta za košarkaše Čelika, koji su odigrali veoma dobro i imali vođstvo 37 minuta od 40 minuta utakmice. Presudilo je, čini se, iskustvo domaćih u finišu utakmice.
Skor ekipe Čelika nakon petnaest kola je sedam pobjeda i sedam poraza.
U narednom 16.kolu Čelik je domaćin sarajevskoj ekipi KK Burch.