Poraz MNK Calp u Živinicama

Poraz MNK Calp u Živinicama – U utakmici 9.kola (drugo kolo u drugom dijelu prvenstva) Prve futsal lige FBiH, grupa Sjever, igranoj danas 03.02.2018.godine, ekipa MNK Calp iz Zenice gostovala je u Živinicama kod ekipe FC Bašigovci. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa FC Bašigovci i tako nanijela drugi poraz Zeničanima u prvenstvu.

Rezultat: FC Bašigovci – MNK Calp  9:5 (5:1);

Strijelci za MNK Calp: Mahmut Bahtić (2x), Enes Čolić, Admir Zukan i Mubin Salkica, a za domaće Almir Umihanić (4x), Senad Hasanović (2x), Bećir Hodžić, Jasmin Mumić i Mehmed Baščelić.

Sastav MNK Calp:

Aldin Beganović, Admir Zukan, Seldin Zatagić (cap), Mubin Salkica, Kenan Bašić, Faruk Spahić, Benjamin Salkić, Mahmut Bahtić, Fahir Šabanović, Denis Imamović, Enes Čolić; (Trener Semir Teskeredžić, predstavnik kluba Safet Kubat);

Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Živinicam pred oko 100 gledalaca. Zeničani bolje otvaraju utakmicu i u 6.minuti postižu pogodak za vođstvo od 0:1 preko ovosezonskog pojačanja, Mahmuta Bahtića. Nažalost, to je bilo sve što su gosti postigli u prvom poluvremenu, jer domaći od 11. do 19.minute postižu 5 golova i rezultat nakon prvih 20 minuta igre je 5:1 za domaće.

Na početku 2.poluvremena gosti smanjuju na 5:2, ali domaći povećavaju na 6:2, a zatim je bilo 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5 i konačnih 9:5 u zadnjoj, 40.minuti.

Tako su se Živiničani revanširali za poraz u Zenici od 3:8 u prvom dijelu sezone. Ovo je bio susret dvije najefikasnije ekipe u dosadašnjem dijelu sezone.

I pored poraza, ekipa Calp je i dalje lider, jer ekipa Kaskada ima jednu utakmicu manje odigranu.

U narednom 10.kolu MNK Calp je domaćin ekipi MNK Bosna Kompred iz Tuzle.