Poraz košarkašica KŽK Čelik u Sarajevu

Poraz košarkašica KŽK Čelik u Sarajevu – Uokviru 11.kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Skenderiji, pred oko 100 gledalaca. Pobjedu u susretu starih rivala ostvarile su domaće košarkašice Play Off-a.

Rezultat: ŽKK Play Off – KŽK Čelik 73:61  (26:16), (16:20), (15:5), (16:20);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Amina Ćehajić 5, Anida Ćorović (cap) 22, Ajla Selimović 19 p.+ 13 skokova, Sedina Halimić 10 p.+ 10 skokova, Ajša Mulić 1, Zerina Čičak 4, Melisa Horić, Hana Halilović, Farah Džuherić, Ena Jovanović, Amila Husejnović.  (Trener Almir Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović 22, Ajla Selimović 19 i Sedina Halimić 10 poena.

Kod Play Off-a  prvi strijelci: Amra Bajrović 16, te Azra i Zerina Alispahić po 15 poena.

Zeničanke bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 0:5 i 2:7. U šestoj minuti domaće su preokrenule rezultat na 13:11 i do kraja dionice je 26:16 za domaće, a vođstvo nisu ispuštale do kraja utakmice.

U drugoj dionici domaće povećavaju na + 15 poena (35:20) u 15.minuti, ali do poluvremena Zeničanke smanjuju na 42:36. Kroz treću dionicu domaće ponovo povećavaju prednost i do + 16 poena (57:41), što je i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

Početkom zadnje dionice rezultat je 59:41 i 61:43 za domaće košarkašice. Na tri minute do kraja utakmice je 69:61, a utakmica završava rezultatom 73:61 za Play Off.

Sve igračice iz rostera Čelika i Play Off-a dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici, a pet najmlađih igračica iz Čelika nastupile su po jedan minut utakmice.

Zeničanke su sada na omjeru od četiri pobjede i šest poraza, 14 bodova.