Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od Feniksa

Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od Feniksa – U utakmici osmog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik bile su na gostovanju kod ekipe OKK Feniks u Banjoj Luci.

Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

U sportskoj dvorani Obilićevo pobjedu je ostvarila favorizovana domaća ekipa OKK Feniks.

Rezultat: OKK Feniks – KŽK Čelik 84:62  (21:17), (25:12), (19:18), (19:15);

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni:

Merjem Sinanović 3, Sajra Ćajić 6, Nedžla Kovačević (cap) 12, Ivana Branzovski 20, Sedina Halimić 20, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Emana Pašalić, Almedina Ahmić 1.

(Trener Aida Kalušić, pom trener Nedžad Mulić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Sedina Halimić i Ivana Branzovski sa po 20 poena, te kapiten Nedžla Kovačević 12 poena;

Kod Feniksa najefikasnije kapiten Tamara Kapor sa 23, Nikolina Džebo 14 i Danijela Popović 12 poena.

Ekipa Čelika je i večeras bila oslabljena i igrala je bez jedne od najboljih svojih košarkašica, Ajle Selimović, te bez Ajše Mulić i Amile Husejnović. Prve minute nakon duže pauze dobila je centar Almedina Ahmić.

Do šeste minute utakmice duže u vođstvu bila je gostujuća ekipa Čelika, a onda domaće košarkašice Feniksa prelaze u vođstvo od 13:11, koje više nisu ispuštale do kraja utakmice.

U prvoj dionici bilo je 21:17, u drugoj 25:12, poluvrijeme 46:29 za Feniks. U drugom poluvremenu dosta izjednačena utakmica i rezultat dvije zadnje dionice je 19:18 i 19:15. Na kraju treće dionice je 65:47, a na kraju utakmice je 84:62, zasluženih i očekivanih za favorizovanu ekipu Feniksa, koja ima svih sedam pobjeda, bez poraza je u dosadašnjem toku prvenstva.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

KŽK Čelik je sada na omjeru od četiri pobjede i tri poraza.

U narednom 9.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Rudar Sport iz Ugljevika.