Poraz košarkašica Čelika u Areni od ekipe RMU Banovići

U utakmici drugog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile sinoć domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20 sati, pred oko  200-tinjak gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telekom, trostrukih šampionki BiH i bivših trostrukih šampionki BiH, ŽKK RMU Banovići, pobjedu su ostvarile iskusnije košarkašice iz Banovića..

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik BH Telekom – ŽKK RMU Banovići  67:80 (22:15), (18:23), (11:22), (16:20);

U prvom kolu prvenstva košarkašice KŽK Čelik BH Telekom ostvarile su gostujuću pobjedu protiv ekipe Zrinjskog 2010 u gostima, a sinoć su doživjele poraz na domaćem parketu od iskusnije ekipe RMU Banovića sa 67:80.

Tok utakmice:

Nakon početnog vođstva gošći u prvim minutama, domaće su preokrenuke rezultat i dobile prvu četvrtinu sa 22:15. U drugoj četvrtini gošće su smanjile prednost domaćih košarkašica na minus dva poena i na poluvremenu je 40:38 za košarkašice Čelika.

Kroz treću četvrtinu gošće iz Banovića prave veliku seriju , dobijaju treću četvrtinu sa 11:22, tako da je na kraju tri četvrtine utakmice 51:60 za Banoviće. U zadnjoj četvrtini gošće čuvaju stečenu prednost, čak je i povećavaju za konačnih 67:80.

Kod Čelika, ponovo je imala double-double učinak kapiten Almedina Ahmić sa 22 poena i 18 skokova, indeks korisnosti izvrsnih 36, Amna Isaković je postigla 16, a Berina Mustafica 11 poena.

U redovima Banovića najefikasnija je bila Amerikanka Dunham sa 21 poenom, Ajla Ikanović je dodala 17, a Milica Dragičević 13 poena.

U trećem kolu ekipa trenera Armela Mujakovića, Čelik BH Telecom, je slobodna.