Poraz košarkašica Čelika od Play Offa u Sarajevu

U utakmici 22. kola bh. košarkaške lige (posljednje kolo prvenstva) za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, sinoć 15.aprila 2023.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu. Igralo se u SD „Skenderija“. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Play Off, učesnik play offa za prvaka u tekućoj sezoni. Rezultat: ŽKK Play Off – KŽK Čelik BH Telecom 78:60 (30:12), (16:10), (13:14), 19:24).

Prvi sudija bio je Vladimir Marić, sudija 1 Mario Jurković, sudija 2 Mario Šutalo, a delegat Almir Akšamija.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova:  Anida Čaušević 12, Adna Omerdić 5, Almedina Ahmić (cap) 12 p. + 14 skokova, Zerina Kadić, Berina Mustafica 14, Ema Mačkić 10, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Suana Bašić 4, Nejra Agić 3. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Berina Mustafica 14, te Almedina Ahmić i Anida Čaušević po 12 poena; Najviše poena za Play Off postigle su: Nikolina Elez 16, Lejla Omerbašić 12 i Jelena Kapisoda 10 poena;

Domaće košarkašice Play Offa su već u prvoj četvrtini ostvarile veliku prednost od 18 poena (30:12), koja je ostala i na kraju utakmice. Na poluvremenu je bilo 46:22 za Sarajke. Preostale dvije četvrtine riješile su Zeničanke u svoju korist, treću sa 13:14 i četvrtu sa 19:24, za konačnih plus 18 poena, 78:60, za Play Off.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je, ponovo, kapitenka Zeničanki Almedina Ahmić sa 12 poena i 14 skokova. Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u sinošnjem meču. I u prvom dijelu prvenstva u Zenici, u 11.kolu, Play Off je slavio sa 62:85. Nakon sinoćnjeg poraza Zeničanke su završile prvenstvo na omjeru od deset pobjeda i deset poraza, 30 bodova, peto mjesto na tabeli i dva kola su bile slobodne.

Poznati su učesnici play offa za prvaka BiH. Plasman su obezbjedile ekipe: Orlovi (Banja Luka), RMU Banovići, Lavovi (Brčko) i Play off iz Sarajeva.

Rezultati 22.kola (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja)
Play Off – Čelik BH Telecom 78:60
RMU Banovići – Orlovi 73:64
Mladi Krajišnik – „Leotar 03“ 51:56 (odigrano 7.4.2023.)