Poraz košarkašica Čelika od Orlova u Banjoj Luci, jedine neporažene ekipe u ligi

U utakmici 19.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, danas 25.3. 2023. godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Orlovi u Banjoj Luci. Igralo se u SD Obilićevo od 17,30 sati, pred oko 100 gledalaca. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Orlovi.

REZULTAT: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik BH Telecom 86:71 (25:18), (16:11), (28:18), (17:24);

Službena lica: sudije Faruk Ališehović, Nermin Kasumović i Adi Jusufović, a delegat Nedim Ćudić.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Anida Čaušević 13, Dalila Bilić, Adna Omerdić 7, Almedina Ahmić (cap) 8, Berina Mustafica 11, Ema Mačkić 3, Amila Kozica, Sajra Huskanović 2, Emana Pašalić 3, Suana Bašić 13, Nejra Agić, Zerina Kadić 11. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Anida Čaušević i Suana Bašić po 13, te Berina Mustafica i Zerina Kadić po 11 poena.

Najviše koševa za ekipu Orlovi postigle Anđela Šipka 16, Jelena Tadić 15 i Gorana Kondić 13 poena.

U prve dvije minute utakmice Zeničanke imaju vođstvo od 0:3 i 4:5 i to je bilo sve od vođstva gošći.

U današnjoj utakmici između banjalučke ekipe ŽKK Orlovi i zeničkog KŽK Čelik BH Telecom, nakon prve četvrtine je 25:18 za ŽKK Orlovi. Druga četvrtina 16:11 za domaće, na poluvremenu je bilo 41:29.

Nakon tri četvrtine utakmice je plus 22 za Orlove, 69:47. U zadnjoj četvrtini Zeničanke su nešto smanjile vođstvo Orlova, dobile ovu četvrtinu sa 17:24 za konačnih plus 15 poena (86:71) za ekipu Orlovi.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču u Banjoj Luci. Košarkašice Čelika danas nisu imale u rosteru povrijeđenu Amnu Isaković, a u drugoj minuti utakmice povrijeđena je Dalila Bilić.

Nakon današnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od devet pobjeda i osam poraza, 26 bodova, dva kola su bile slobodne.

U narednom 20.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi KK Feniks iz Banja Luke.