Poraz košarkašica Čelika na gostovanju kod ekipe Kozare

U utakmici 21.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške. Igralo se u SD Arena Gradiška od 20,30 sati, pred oko 50 gledalaca. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Kozara.

REZULTAT: ŽKK Kozara– KŽK Čelik BH Telecom 58:55 (22:9), (16:18), (8:15), (12:13);

Službena lica: sudije Milan Adamović, Dejan Brestovac i Dragoslav Rađević, a delegat Mladen Antunović.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Anida Čaušević 10, Almedina Ahmić (cap) 13 p. + 20 skokova, Suana Bašić 9, Zerina Kadić 7, Berina Mustafica 9, Ema Mačkić 7, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Adna Omerdić, Nejra Agić,. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić 13 i Anida Čaušević 10 poena.

Najviše koševa za ekipu Kozara postigle Nataša Šobot 24, te Katarina Pajić i Danijela Popović po 12.

Košarkašice Čelika su otvorile utakmicu trojkom Anide Čaušević za vođstvo od 0:3. Nakon toga stalno vođstvo su imale domaće košarkašice do 37.minute. Drugo vođstvo gošće iz Zenice su imale baš u toj 37.minuti (52:53) i do kraja utakmice se vodila velika borba, a više sreće imale su domaće košarkašice i tako su slavile su 58:55.

Nakon prve četvrtine bilo je 22:9 za Kozaru, a do poluvremenu Zeničanke su nešto ublažile ovo vođstvo. Na poluvremenu je 38:27 za domaće. Treću četvrtinu dobio je Čelik sa 8:15 i smanjio prednost na minus četiri poena. Nakon tri četvrtine rezultat je 46:42. I zadnju četvrtinu dobile su gošće sa 12:13 za konačnih 58:55  za Kozaru.

Double-double učinak imala je kapitenka Čelik, Almedina Ahmić, sa 13 poena i 20 skokova, indeks korisnosti 27, ubjedljivo najbolji na utakmici.

Nakon današnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od deset pobjeda i devet poraza, 29 bodova, dva kola su bile slobodne. Ovim porazom izgubljene su sve šanse za plasman u play off za prvaka BiH.

U narednom 22.kolu (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja) košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK Play Off iz Sarajeva.