Poraz košarkašica Čelika BH Telecom u Brčkom od ekipe ŽKK Lavovi

Igrano u SD Brčko Distrikt TSC pred oko 70 gledalaca. Početak u 17 sati. U utakmici petog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Lavovi“ u Brčkom. Pobjedu u ovom susretu ostvarila je domaća ekipa ŽKK „Lavovi“.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK „Lavovi“ – KŽK Čelik BH Telecom 68:45 (20:12), (18:11), (13:12), (17:10);

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova:  Amna Isaković 10, Anida Čaušević, Dalila Bilić 3, Almedina Ahmić (cap) 13 poena + 12 skokova, Berina Mustafica 10, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Adna Omerdić 6, Suana Bašić, Nejra Agić, Zerina Kadić 3. (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 13, te Amna Isaković i Berina Mustafica po 10 poena. Kod Lavova najefikasnije Milica Đokić sa 23 i Jelena Lazarević 12 poena.

Tok utakmice: Domaće košarkašice, ŽKK Lavovi, otvaraju utakmicu sa serijom od 8:0. Kasnije je bilo 10:7, 17:9, te na kraju prve četvrtine je 20:12 za domaće košarkašice. I drugu četvrtinu dobile su domaće sa 18:11, pa je na poluvremenu plus 15 poena za Lavice, 38:23. Treća četvrtina je bila rezultatski izjednačena, 13:12, a na kraju tri četvrtine utakmice je 51:35 za domaće. U posljednjoj četvrtini domaće povečavaju prednost do konačnih plus 23 poena (68:45). Ovu četvrtinu domaće su dobile sa 17:10. Ovo je drugi poraz Zeničanki u tekućem prvenstvu.

Sve košarkašice Čelika dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici. Double-double učinak u ekipi Čelika imala je kapitenka Almedina Ahmić sa 13 poena i 12 skokova, za ukupno oko 20 minuta provedenih u igri. Nakon večerašnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od dvije pobjede i dva poraza, jedno kolo slobodne. U narednom 6.kolu KŽK Čelik BH Telecom je domaćin ekipi „Leotar 03“ iz Trebinja.