Poraz košarkašica Čelika BH Telecom u Brčkom od ekipe ŽKK Lavovi

Poraz košarkašica Čelika BH Telecom u Brčkom od ekipe ŽKK Lavovi- Igrano u SD Brčko Distrikt TSC pred oko 100 gledalaca. Početak u 19 sati.

U utakmici 2. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Lavovi“ u Brčkom. Pobjedu u ovom susretu ostvarila je domaća ekipa ŽKK „Lavovi“.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK „Lavovi“ – KŽK Čelik BH Telecom  80:60  (19:23), (23:7), (22:19), (16:11);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Anida Čaušević 3, Sanja Radulović 7, Sara Heljić 18 poena + 12 skokova, Ajla Selimović 21, Zerina Kadić 9, Ema Mačkić, Amna Isaković, Merjem Halač, Almedina Ahmić (cap), Nejra Agić, Arduana Delić, Berina Mustafica 2. (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 21 i Sara Heljić 18 poena.

Kod Lavova najefikasnije Iva Karišik 24, Mirela Halilović 18 i Estefani Fajardo 17 poena.

Prvu četvrtinu dobile su gostujuće košarkašice, Čelik BH Telecom, sa 19:23. Drugu četvrtinu Zeničanke su odigrale katastrofalno, postigle samo sedam poena, a domaće igračice Lavovi 23 poena, pa je na poluvremenu rezultat 42:30. U trećoj četvrtini nešto bolja igra Zeničanki, ali domaće održavaju stečenu prednost, čak je i povećavaju za tri poena, pa je na kraju treće četvrtine plus 15 poena (64:49).

U posljednjoj četvrtini domaće rutinski čuvaju stečenu prednost i povećavaju je do plus 20 poena za zasluženih 80:60 za KK Lavovi.

Sve košarkašice iz obje ekipe dobile su, u finišu, priliku da nastupe u ovom meču.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Sara Heljić sa 18 poena i 12 skokova, a kod Lavova Estefani Fajardo sa 17 poena i 14 skokova.

U narednom 3.kolu KŽK Čelik BH Telecom je domaćin ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva.