Poraz  košarkaša OKK Čelik u Srebreniku

Poraz  košarkaša OKK Čelik u Srebreniku – Košarkaši Čelika, uokviru 9.kola A1 Lige, bili su na gostovanju kod ekipe KK Gradina u Srebreniku. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Srebreniku. Pobjedu u derbiju kola ostvarila je domaća ekipa Gradina Srebrenik. Rezultat: KK Gradina  Srebrenik – OKK Čelik 95:73 (23:23), (21:14), (23:18), (28:18);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 24, te Muhamed Gak i  Ernes Mešinović po 17 poena. Najviše koševa za Gradinu  postigli su: Zlatko Golijanin 25, M.Tanasilović 22 i M.Hrnčić 17 poena.

Sudije: Jasenko Avdagić, Jasmin Beganović i Adnan Bekrić, delegat Edim Duraković.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović  24 (cap), Bambur 3, Gak 17, Karalić, Halilović 2, Keso, Alić 5, Mešinović 17 poena + 10 skokova, Fajković, Podojak 3, Begić, Porča 2. (Šef struke Armel Mujaković, trener Edin Varupa);

Košarkaši Čelika večeras su u Srebreniku upisali treći poraz sezone. Gradina je na kraju slavila rezultatom 95:73.  Inače, ekipa Gradina ima jedan poraz i sedam pobjeda u prvenstvu. Nakon početnog vođstva domaćih u prvoj dionici od 6:2, Čelik je preokrenuo rezultat i ima 6 poena prednosti (10:16) na krilima kapitena Armina Avdibegovića, koji je postigao 12 poena u prvoj dionici. U finišu prve dionice domaći sustižu prednost Čelika i na kraju prve dionice je neriješeno 23:23.

Otvaranje druge dionice ponovo pripada domaćinu mini serijom od 5:0 za 28:23, ali Čelik uzvrača istom serijom i rezultat je 28:28. Domaći ponovo prelaze u vođstvo i stvaraju najveću prednost od 10 poena (44:34). Do kraja dionice kapiten Čelika Avdibegović smanjuje trojkom na 44:37 za Gradinu, što je i rezultat prvog poluvremena.

Treću dionicu domaći su odigrali odlično i u toku dionice imali i najveću prednost na utakmici od +13 poena (66:53), a na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je + 12 poena za Gradinu (67:55).

U zadnjoj dionici domaći su imali prednost i + 16 poena (71:55), ali je Čelik zaprijetio na pet minuta do kraja i smanjio na – 7 poena (75:68). Domaći se ponovo konsoliduju i povećavaju na + 15 poena (83:68) i (86:71) a zatim i na + 20 poena (91:71). Završilo je + 22 poena za Gradinu iz Srebrenika (95:73).

Presudilo je veće iskustvo i veoma jaka i iskusna trojka domaćih, Golijanin, Tanasilović i Hrnčić, koji su postigli 64 poena za domaće košarkaše. Čelik nakon devet odigranih kola ima omjer od pet pobjeda i tri poraza, jedno kolo su pauzirali. U narednom, desetom  kolu OKK Čelik je domaćin ekipi Travnik Bosnatours iz Travnika.