Poraz košarkaša OKK Čelik u derbiju kola protiv lidera Gradine iz Srebrenika

Poraz košarkaša OKK Čelik u derbiju kola protiv lidera Gradine iz Srebrenika – Košarkaši Čelika, uokviru derbija 20.kola A1 Lige bili su domaćini ekipi KK Gradina iz Srebrenika, inače lideru na tabeli. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 600 gledalaca. Pobjedu u derbiju kola ostvarila je gostujuća ekipa Gradine.

Rezultat: OKK Čelik – KK Gradina Srebrenik 67:74  (16:16), (12:22), (20:20), (19:16);

Sudije su bile Tarik Nikšić, Senad Durmić i Azur Lušija, delegat Samir Lušija.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 19, Halilović 4, Gak 15, Mešinović 12, Keso 4, Fajković 2,  Podojak 11, Porča, Begić, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 19, Muhamed Gak 15, Ernes Mešinović 12, Anes Podojak 11 poena.

Najviše koševa za Gradinu postigli su: Miodrag Tanasilović 27, Zlatko Golijanin 17, Rusmir Grošić 13 p.

U prvoj dionici ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali je više puta Čelik imao prednost, najviše 9:4, a prva dionica završena je neriješeno 16:16.

Jedino vođstvo u drugoj dionici Čelik je imao u 2.minuti (20:18) i to je bilo zadnje vođstvo domaćih na utakmici. Nakon toga košarkaši lidera bolje se snalaze, prelaze u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Drugu dionicu gosti su dobili sa 12:22 i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 28:38.

U trećoj dionici gosti nastavljaju u istom tempu i postižu največu prednost na utakmici od +17 poena (33:50), ali domaći serijom od 9:0 uspjevaju da treću dionicu završe neriješeno 20:20, odnosno na kraju tri četvrtine utakmice ostaje ista prednost gostiju od 10 poena sa poluvremena utakmice (48:58).

Zadnju dionicu bolje otvaraju domaći i dolaze nekoliko puta na zaostatak od tri poena (55:58), (57:60), (60:63), a na 3,24 minute do kraja je samo jedan poen za goste (65:66). Do kraja utakmice prednost gostiju je samo tri do četiri poena, ali su gosti u zadnjim sekundama povečali na +7 poena (67:74), što je i konačan rezultat utakmice.

Tri igrača Čelika nisu završili utakmicu zbog 5 ličnih grešaka (Denis Halilović, Kenan Fajković i Muhamed Gak), dok su gosti završili sa punim rosterom od 12 igrača. Čeliku je dosuđeno 30, a Gradini 25 ličnih grešaka.

Čelik sada ima skor od 11 pobjeda i sedam poraza, a Gradina 16/2.

U narednom, 21. kolu ekipa OKK Čelik gostuje kod ekipe KK Travnik Bosnatours iz Travnika, a u zadnjem 22.kolu ligaškog dijela takmičenja su domaćini ekipi KK Konjic.