Poraz košarkaša OKK Čelik u Bugojnu

Poraz  košarkaša OKK Čelik u Bugojnu – – 21. kolo, KK ISKRA – OKK ČELIK 79:71; Početak u 17 sati.

Uokviru 21. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik gostovao je kod ekipe KK Iskra iz Bugojna. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Iskre.
Rezultat: KK Iskra- OKK Čelik 79:71 (26:19), (11:17), (20:19), (22:16);

Sastav Čelika i strijelci:
OKK Čelik: Faris Preljević 13, Džan Gradašćević 7, Kerim Varupa, Luciano Vilić, Armin Bilić 20, Kenan Čoloman 6, Harun Smajlagić 4, Kenan Fajković 7, Ernes Mešinović 14, Harun Alić, Imran Porča. (Glavni trener Armel Mujaković, pomoćnik trenera Armin Avdibegović);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 20, Ernes Mešinović 14, F.Preljević 13 poena;
Kod Iskre najefikasniji: B.Brečić i A.Pandžo po 25, M.Bečirović 14 poena;

Pobjeda košarkaša Iskre u jednom od derbija kola nad podmlađenom ekipom Čelika, koja se tako nije uspjela revanširati Iskri za poraz i u Zenici u 10.kolu (91:95), 17.decembra 2016.godine.

Prvih osam minuta utakmice ekipe se smjenjuju u vođstvo, a onda u zadnje dvije minute prve dionice domaći prave seriju od 8:0 nakon Čelikovog vođstva od 18:19, za rezultat prve dionice od 26:19.

Drugu dionicu bolje otvara Čelik i nakon serije od 3:10 rezultat je izjednačen na 29:29. Do poluvremena se igralo koš za koš, a na odmor se otišlo pri minimalnom vođstvu domaćih od 37:36. Ovu dionicu Čelik je dobio sa 11:17.

U trećoj dionici Čelik je imao više puta vođstvo od domaćina od jedan do četiri poena, ali su domaći uspjeli dobiti ovu dionicu sa 20:19, tj. na kraju tri četvrtine utakmice je 57:55 za domaće.

Sedam minuta zadnje dionice Čelik je odigrao najbolje i imao stalno vođstvo i po pet poena prednosti (57:62), (61:66) i (63:68). Kod rezultata 63:68 za Čelik, na tri minute do kraja utakmice Čelik ostaje bez dvojice standardnih, visokih igrača, Ernesa Mešinovića i Kenana Fajkovića zbog pet ličnih grešaka i od tada domaći prave seriju od 12:0 i rezultat je u potpunosti preokrenut u korist domaćina na 75:68. Do kraja utakmice domaći rutinski čuvaju, iznenada stečeno, vođstvo za konačnih 79:71 za Iskru.

Čini se da su u ovoj utakmici presudili skokovi, a domaći su ih imali 29, naspram 12 Čelikovih skokova.

Čeliku je ovo deseti poraz uz devet pobjeda, a Iskri sedma pobjeda uz 12 poraza.
U narednom 22.kolu, zadnje kolo ligaškog dijela prvenstva, Čelik je domaćin ekipi KK Travnik BT, koju je pobjedio jesenas u Travniku sa 72:86.