Poraz košarkaša Čelika u Kaknju od ekipe Široki

U utakmici 7. kola Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 19.5.2021. godine, „domaćini“ u Kaknju ekipi HKK Široki, bez prisustva publike zbog pandemije koronavirusa. Meč je odigran u SD u Kaknju zbog zauzetosti gradske Arene „Husejin Smajlović“ vakcinacijom građanstva protiv koronavirusa. Zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su gostujući igrači Širokog. Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama: OKK Čelik – HKK Široki  70:85  (20:27), (16:17), (16:24), (18:17);

Sudije su bili Ademir Zurapović, Dragan Porobić i Ivan Miličević, a delegat Zoran Marković. Sastav ekipe Čelik, poeni, najviše skokova:

Srđan Gavrić 6, Haris Ćurevac 9, Haris Delalić 13, Meris Bečirović 4, Milivoje Božović 22 p.+ 14 skokova, Kristijan Tomić 1, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap) 2, Anes Podojak 6, Ranko Križanović 7, Namik Varupa, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);     U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović sa 22 i Haris Delalić sa 13 poena; Kod ekipe Široki najefikasniji Dario Drežnjak 24, Aaron Thomas 19 i Patrick Rembert 15 poena. Košarkaši Čelika doživjeli su i četvrti poraz u Ligi 6 za prvaka BiH, uz jednu pobjedu, a košarkaši Širokog ostvarili su treću pobjedu uz dva poraza.

Prvi dio četvrtine bolje je odigrao Čelik i bio je pretežno u vođstvu. Od rezultata 15:15, u zadnje četiri minute prve četvrtine, gosti prave seriju od 2:10 i imaju prvo osjetnije vođstvo od plus osam poena, 17:25, a četvrtina završava rezultatom 20:27 za Široki. Do kraja utakmice Čelik nije više prelazio u vođstvo. Druga četvrtina je protekla rezultatski ravnopravno i Čelik nije uspio da preokrene vođstvo gostiju. I drugu četvrtinu Širokobriježani su rješili u svoju korist sa 16:17, pa je rezultat na poluvremenu 36:44 za Široki. Nakon odmora Široki povećava svoju prednost serijom od 0:12 od rezultata 40:44, do rezultata 40:56 i sada je prednost 16 poena za goste. Stao je šut Zeničana, što gosti obilato koriste. Bilo je i plus 20 poena za goste (48:68). Na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je plus 16 poena za Široki, 52:68. Treću četvtinu gosti su dobili sa 16:24. Zadnja četvrtina je protekla dosta mirno, gosti su čuvali stečenu prednost iz treće četvrtine, domaći nisu uspjeli napraviti preokret i na kraju je završilo sa 15 poena prednosti za goste iz Širokog Brijega, 70:85. Svi košarkaši iz rostera obje ekipe su dobili priliku da nastupe u današnjem meču.