Poraz košarkaša Čelika u Jablanici

Poraz košarkaša Čelika u Jablanici – Košarkaši Čelika, uokviru 15.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Turbina u Jablanici. Utakmica je odigrana u SD Jablanica. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Turbina.

Rezultat: KK Turbina – OKK Čelik  83:78 (16:17), (19:17), (21:12), (27:32);

Sudije su bili: Glavni sudija Jasmin Spahalić, sudija 1 Alen Kurić, sudija 2, Mirza Drežnjak, komesar Eldin Zlomušica.

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 16, Muhamed Gak 3, Anes Podojak 11, Namik Varupa 12, Kerim Dragolj 11, Kenan Fajković 2, Adi Bambur 8, Imran Porča 7, Denis Halilović 8, Adis Zec, Vildan Hodžić, Aner Đulan. (Trener Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 16, Namik Varupa 12 poena + 9 skokova), Kerim Dragolj 11 poena + 10 skokova), Anes Podojak 11 poena).

Najviše koševa za Turbinu postigli su: Dženan Japalak 22, Aldin Dželmo 21, Enis Zukić 15 poena.

Tok utakmice: Pred ovu utakmicu ekipa Turbine je bila na omjeru od 8 pobjeda i 6 poraza, a zenički Čelik sa omjerom od 9 pobjeda i 5 poraza.

U prvoj dionici ekipe se smjenjuju u vođstvu, a završilo je 16:17 za Čelik. Sredinom druge dionice domaći idu na + 8 poena (29:21), ali Zeničani do poluvremena smanjuju na 35:34, što je i rezultat na poluvremenu utakmice. Do sredine treće dionice rezultat sa minimalnom prednošću domaćih, a i Čelik je uspio da preokrene rezultat u jednom trenutku (40:41). U drugom dijelu ove dionice domaći prave seriju od 11:0 i idu na prednost od +12 poena (54:42). Na kraju treće dionice je 56:46 za domaće, koji su 3.dionicu dobili sa 21:12.

Zadnju dionicu bolje otvaraju domaći serijom od 6:0 i sada je 62:46, kasnije i 67:51 (+ 16 poena za domaće), što je bila dovoljna prednost, ispostavilo se, za sigurnu pobjedu u ovom derbiju. Gosti iz Zenice smanjili su na – 8 poena (70:62) na 3,30 minuta do kraja, a pred sami kraj  i  na -5 poena (81:76). Završilo je rezultatom 83:78 za domaću ekipu Turbine.

Jesenas u Zenici, u 4.kolu prvenstva, bilo je 81:75 za Čelik.