Poraz košarkaša Čelika u Donjem Vakufu od lidera prvenstva

Poraz košarkaša Čelika u Donjem Vakufu od lidera prvenstva – Košarkaši Čelika, uokviru 7.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Donjem Vakufu pred oko 900 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Promo D.Vakuf.

Rezultat: KK Promo D. Vakuf  – OKK Čelik  83:67 (28:18), (16:26), (23:16), (16:7);

Sudije su bili: Namik Fočo, Abidin Korjenić i Sabina Balaš, komesar Samir Lušija.

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 18, Mirza Keso 13, Kerim Dragolj 8, Namik Varupa 6, Imran Porča, Muhamed Gak 4, Eldar Abazović, Anes Podojak 9, Vildan Hodžić 2, Denis Halilović, Adi Bambur 7, Husejin Rahmanović. (Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 18 i Mirza Keso 13 poena.

Najviše koševa za Promo D.V. postigli su: Amir Dovadžija 23, Nedim Mustafica 18 poena + 12 skokova, Nikola Budić 12 poena.

U prvoj dionici domaći su imali stalno vođstvo, a dionica je završila sa vođstvom od 28:18. Prednost domaćih se održavala i u drugoj dionici do 18.minute utakmice, kada su Zeničani, nakon postepenog smanjivanja vođstva, uspjeli da izjednače na 42:42. Dionica ja završila rezultatom 16:26 za Čelik, odnosno na poluvrijeme se odlazi pri neriješenom rezultatu 44:44. Ponovo je u ekipi Čelika najefikasniji u prvom poluvremenu bio kapiten Armin Avdibegović sa 16 poena.

Treću dionica bolje otvaraju domaći i prelaze u vođstvo i do + 8 poena (66:58), a nakon treće dionice rezultat je 67:60 za Promo. Rezultat u 3.dinici je bio 23:16 za domaće.

Posljednju dionicu furiozno otvaraju domaći serijom od 16:0 i rezultat je 83:60, što je i donijelo pobjednika u ovom derbiju. Čelik u zadnjim minutama samo ublažava poraz. Završilo je rezultatom 83:67 za Promo.