Poraz košarkaša Čelika u Areni u derbiju kola

Košarkaši Čelika, uokviru devetog kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Radnički iz Goražda. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Zasluženu pobjedu u ovom derbiju zabilježili su gostujući košarkaši, KK Radnički.

Rezultat: OKK Čelik – KK Radnički  98:105  (24:18), (20:30), (27:28), (27:29);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni: Taylor 2, B.Bajramović 6, Keso 33, Križanović 17, Varupa 10 p. +10 skokova, Avdibegović (cap) 8, Podojak 15, Britvar 5, Đulan 2, Fajković, Zec, Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Keso 33, Ranko Križanović 17, Anes Podojak 15 i Namik Varupa 10 poena.

Najviše koševa za Radnički postigli su: Levy Antonio 34, M.Clements 27 i Željko Tadić 15 p.+11 skokova.

U zeničkoj ljepotici, gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ i večeras smo gledali zanimljivu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i ekipe Radnički iz Goražda. Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli kao favoriti nakon pete pobjede u nizu u prvenstvu i dva domaća poraza u prvom i trećem kolu. Ekipa Radničkog je imala pred ovaj duel pet pobjeda i tri poraza.

U prvim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvu, a nakon vođstva Čelika od 10:9, do kraja dionice domaći ne ispuštaju vođstvo, koje je iznosilo i +11 poena (24:13). Na kraju prve dionice je 24:18 za Čelik.

Od rezultata 24:13 gosti prave seriju od 0:9 za rezultat 24:22. Gosti nastavaljaju sa dobrom igrom, te su preokrenuli rezultat na 31:33 na pet minuta do poluvremena. Domaći su posljednje vođstvo imali pri rezultatu 42:41, a do poluvremena je +4 poena za goste, 44:48. Drugu dionicu gosti su dobili sa 20:30. U prvom poluvremenu Amerikanac u redovima Radničkog, Levy, postigao je 21 poen.

Sredinom treće dionice gosti imaju + 12 i + 14 poena (52:54) i (54:68). Na kraju treće dionice je 71:76 za goste iz Goražda. U drugoj minuti zadnje dionice Čelik prilazi na minus četiri poena (74:78), a u nastavku utakmice gosti ponovo odlaze na nedostižnu prednost i do + 11 poena (77.88).

Do kraja utakmice Goraždani su rutinski priveli utakmicu kraju za zasluženih 98:105.

Kod gostiju nezadrživi su bili dva Amerikanca, Levy i Clements sa ukupno 61 poen.

Mirza Keso kod domaćih bio je najbolji i koji je u potpunosti ispunio svoje zadatke, te postigao 33 poena, od toga 9 trojki od 10 pokušaja i ukupnim šutem na utakmici od izvrsnih 84%, indeks korisnosti 35.

Nakon devet odigranih kola, Čelik je na omjeru od šest pobjeda i tri poraza.

U  narednom 10.kolu Čelik je domaćin ekipi KK Gračanica.