Poraz kadetkinja Kengura u Trebinju

Poraz kadetkinja Kengura u Trebinju – Uokviru 16.kola Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo- kadetkinje KK Kengur gostovale su u Trebinju kod svojih vršnjakinja KK Trebinje 03. Pobjedu su zabilježile kadetkinje domaćih, Trebinje 03.

KADETKINJE U-16
Rezultat: Trebinje 03 – KK Kengur Zenica 72:65 (23:15), (22:12), (23:27), (4:11);

Sastav ekipe KK Kengur, poeni, skokovi:

KENGUR: Amila Kahriman 6 p. + 9 skokova, Amna Isaković 17, Elma Mahmić, Suana Bašić 13, Sajra Čaić 2, Ajna Pandža, Ajna Nesimović 2, Nejra Zejnirović 4, Emina Pašanbegović, Hena Spahić 21 poen +9 skokova. (Trener Jasmin Efendić);

Već u prvoj četvrtini kadetkinje Trebinja 03 idu na +8 poena, a na poluvremenu je + 18 za domaće.

Treću i četvrtu četvrtinu su dobile kadetkinje Kengura sa 4, odnosno 7 poena razlike, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi visoko vođstvo domaćih iz prvog poluvremena. Završilo je 72:65 za Trebinje 03.

Kod Kengura Hena Spahić je postigla 21 poen i imala 9 skokova, Amna Isaković 17 poena, Suana Bašić 13 poena, te Amila Kahriman 6 poena i 9 skokova.

Košarkašice Trebinja su imale 58 skokova, naspram 39 skokova košarkašica Kengura, što je dalo više napada i šansi domaćim košarkašicama za postizanje poena.

Domaće su postigle i četiri trojke, dok gošće nisu imale nijedan pokušaj šuta za tri poena.

Zbog pete lične greške utakmicu nisu završile Ajna Pandža, u 28.minuti utakmice, te Hena Spahić na dvije minute prije kraja utakmice u ekipi Kengura. Domaće nisu imale nijednu igračicu sa pet ličnih grešaka.