Poraz ekipe KŽK Čelik u Banovićima

U utakmici 16. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su danas na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići. Ovo je peto kolo u drugom dijelu sezone. Igralo se u sportskoj dvorani u Banovićima pred oko 100 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je.domaća ekipa RMU Banovići. Rezultat: ŽKK RMU Banovići – KŽK Čelik 86:62 (19:18), (18:14), (24:16), (25:14);

Prvi sudija bio je Goran Stojančević, sudija 1 Faruk Ališehović, sudija 2 Dejan Brestovec, a delegat Miodrag Ivanović.
Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni: Dalila Bilić 14, Adna Omerdić 9, Ajla Selimović 10 p. + 10 sk. (cap), Almedina Ahmić 16, Suana Bašić 4, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 3, Amila Kozica, Sajra Huskanović 3, Emana Pašalić 1, Martina Popović 2, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 16, Dalila Bilić 14, Ajla Selimović 10 poena; Najviše koševa za RMU Banoviće postigle Naida Nurkić 18, Milica Dragičević 14 i Dajana Ibrić 12 poena.

Tok utakmice: Košarkašice Čelika bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo do pete minute, kada domaće košarkašice izjednačavaju na 9:9. U narednim minutama gošće iz Zenice imaju vođstvo 12:18, ali domaće igračice su bolje finiširale i odlaze, na kraju prve četvrtine, u vođstvo 19:18. Drugu četvrtinu, ponovo, bolje otvaraju igračice Čelika sa serijom od 0:8 za rezultat 19:26. Do kraja ove četvtine ekipe se smjenjuju u vođstvo, a opet u finišu četvrtine bolje igraju i na poluvremenu je 37:32 za RMU Banovići. Do kraja utakmice domaće više nisu ispuštale vođstvo i prednost banovićanki se povećavala iz minute u minut. U trećoj četvrtini domaće povečavaju vođstvo na 10 i 11 poena u nekoliko navrata, a na kraju treće četvrtine je plus 13 poena, 61:48. Posljednju četvrtinu domaće otvaraju furiozno serijom od 14:2 i rezultat je 75:50, velikih plus 25 poena za domaće i tada je pitanje pobjednika bilo, definitivno, rješeno, a to su domaće igračice iz Banovića. Najveća prednost domaćih bilo je plus 28 poena, 80:52, a završilo je plus 24 poena za Banovićanke, 86:62.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču. Nakon 16. kola košarkašice Čelika su na omjeru od osam pobjeda i sedam poraza. U jednom kolu bile su slobodne. U narednom 17.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Feniks iz Banja Luke.