Pobjeda Zeničanki u Grosuplju

U 10. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika gostovale su u Grosuplju (Slovenija) kod ekipe Grosbasket. Pobjedila je, zasluženo, ekipa Čelika iz Zenice.
Rezultat: GROSBASKET – ČELIK 45:62 (21:13), (6:21), (13:17), (5:11).

Početak u 20,30 sati; dvorana Brinje sports hall, gledalaca: 66 ; Sudije: Terranova, Yang Yao, Restuccia, delegat Ivanović.
Sastav KŽK Čelik: Amila Hundur, Jasmina Bigović 4p. + 11 skokova, Maida Rahmanović 3, Anida Ćorović, Aida Kalušić 14, Almina Ćehajić, Jelena Prvulović 2, Irma Rahmanović 16, Nataša Popović 8, Aldijana Iriškić 15. (Trener Slobodan Kecman, pomoćni trener Almir Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Irma Rahmanović (16), Aldijana Iriškić (15), Aida Kalušić (14);
Kod Grosbasketa najefikasnija Z.Friskovec (7) poena.

Nakon početnog vođstva Zeničanki od 2:0, domaće prave seriju od 7:0 i vode sa 7:2. U toku prve dionice domaće imaju stalno vođstvo, koje se kretalo 4 puta po 10 poena prednosti (13:3), (15:5), (17:7) i (19:9).
Prva četvrtina završena je 21:13 za domaće košarkašice.
Drugu dionicu bolje otvaraju gošće iz Zenice i nakon tri minute rezultat je 22:21 za domaće. Sredinom druge dionice, koševima Jasmine Bigović i Irme Rahmanović Čelik vodi sa 22:25. U zadnje tri minute druge dionice Čelik ide na +9 poena (25:34), a na odmor se ide pri rezultatu 27:34 za Čelik.
Dominacija Čelika u prvom poluvremenu bila je u skokovima (19:9), a Jasmina Bigović imala je 8 skokova. Najefikasnije kod gošći u prvom poluvremenu bile su Irma Rahmanović (12) i Aida Kalušić (10) poena. Druga dionica završena je ubjedljivo u korist Čelika sa + 15 poena (06:21)
U šestoj minuti treće dionice je + 11 poena za Čelik (33:44) i (35:46), te je i na kraju treće dionice +11 poena za gošće (40:51). U ovoj dionici najefikasnija je bila Aldijana Iriškić, koja ima 12 poena na kraju 3.dionice, a svoje prve poene iz slobodnih bacanja postiže nova igračica Čelika, Jelena Prvulović.
U 39.minuti utakmice i najveće vođstvo Zeničanki od +17 poena (45:62), što je i konačan rezultat utakmice.
Trener Čelika, Slobodan Kecman, nije uvodio u igru samo mladu Amilu Hundur, a Almina Ćehajić odigrala je zadnju minutu utakmice.
Košarkašice Čelika sada imaju skor od 4 pobjede i 2 poraza u dosadašnjem toku regionalne lige.
U narednom, 11. kolu, u srijedu 21.01..2014.god. košarkašice Čelika će biti domaćini ekipi Trešnjevka 2009 iz Zagreba.
Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj gostujućoj pobjedi od sportske redakcije Zenicabloga.