Pobjeda u debiju zeničke Fortune

​Danas su na stadionu “B” Kamberovića polja, u okviru 1. kola Kantonalne lige ZDK, snage odmjerile seniorske ekipe NK “Fortuna” Zenica i NK “Zmaj” B. Mahala. Domaćinima je ovo bila debitantska utakmica u seniorskom ligaškom takmičenju, a otvorili su je pobjedom u dramatičnom susretu. U vodstvo je došla ekipa gostiju pogotkom Bešlića, ali su domaći uskoro izjednačili golom Gračića, a malo zatim i preokrenuli preko Kadrića. Na 2:2 poravnao je Čelebić sjajnim pogotkom, ali domaći ponovo dolaze u vodstvo samo par minuta kasnije preko kapitena Šarića. Prvo poluvijeme, prepuno golova, priveli su gosti golovima za preokret, najprije je izjednačio Čelebić te za vodstvo pogodio Bajrić.

Ni drugo poluvrijeme nije počelo ništa manje dramatično. Na samom početku golman domaćih, Kobilica, srušio je jednog od igrača gostiju u svom šesnaestercu nakon čega je zaradio žuti karton i gostima stvorio izvrsnu priliku da učvrste vodstvo naokn jedanaesterca. Šutirao je Mulahasanović, ali je golman Kobilica sjajno reagovao skrenuvši loptu u korner. Desetak minuta prije kraja utakmice Kobilica istrčava van kaznenog prostora i ruši jednog od napadača gostiju te nakon drugog žutog kartona napušta susret.
Na golu ga mijenja jedan od stijelaca, Kadrić, koji nekoliko puta sjajno reaguje ostavljajući nadu svojim saigračima da mogu doći do izjednačenja. A i to se desilo par minuta prije kraja. Nakon sjajne akcije domaćih Karamustafić postiže gol, a dvije minute kasnije, nakon sjajnog proigravanja Pjanića, Gračić postiže drugi gol na utakmici i svojoj ekipi donosi prva 3 boda u kratkoj istoriji ovog zeničkog kluba, barem što se tiće seniorskog takmičenja, rezultatom 5:4.

Oba trenera izrazila su zadovoljstvo suđenjem i fair-play igrom timova, svakako je zadovoljniji teren napustio trener zeničke “Fortune”, Armin Beganović.

Nogometaši “Fortune” idućeg vikenda putuju u Kosovu gdje ih u okviru 2. kola dočekuje domaća ekipa NK “Vis”.

NK FORTUNA Zenica: E. Kobilica (G), Durkalić, Hibović, Mušanović,Zahirović, Okanović, A. Hodžić, Pjanić, Šarić (C), Gračić, Kadrić – Odobašić,H. Hodžić, Đulan, Hadžić, Karamustafić, Imamović
Predstavnik kluba: K.Sačak, Trener: A. Beganović

NK ZMAJ B. Mahala: Puriđević (G), A. Hindija, Mulahasanović, Mulaomerović, Karalić, Bešlić, Dervić, Bajrić, Ohran (C), Brodlić, Čelebić – Kurijak, El. Puščul, I. Hindija, Ev. Pušul
Predstavnik kluba: M. Karalić, Trener: K. Ohran

Suci: S. Kapo, (asistenti) E. Čolak i H. Aljukić, Delegat: M. Jašarspahić