Rukomet

Pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior nad Rudarom u zeničkoj Areni

Uokviru 13.kola u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2020/2021, u Zenici su igrali domaća ekipa ŠR Čelik Junior i ORK Rudar iz Banovića. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Pobjedu u ovom meču zabilježila je domaća ekipa ŠR Čelik Junior iz Zenice.

Rezultat: ŠR Čelik Junior – ORK Rudar 27:24 (12:14);

Utakmicu su sudili A.Marić i S.Oručević, a delegat je bio Amor Alibegović;

Isključenja: Čelik Junior 14 minuta, Rudar 8 minuta;

Sastav ekipe ŠR Čelik Junior i strijelci:

Salih Čelarević, Faris Telalović 1, Amer Ekinović 2, Anes Suljić 4, Adi Šabić 5, Ajdin Tufekčić, Edhem Grabus 7, Stjepan Baltić, Malik Delić 2, Džan Čeljo, Muhamed Ajanović 6, Nikola Nevistić, Ahmed Sivac, Mario Propadalo, Matija Šarić, Filip Ikić. (Glavni trener: Vladimir Zeljko, pom. treneri Benjamin Čeljo i Ago Grabić, službeno lice Edin Grabus);

Kod Čelik Juniora najefikasniji su bili Edhem Grabus sa 7 golova, Muhamed Ajanović 6, Adi Šabić 5 i Anes Suljić 4 gola.

Kod Rudara najefikasniji su bili Mihret Čamdžić 11 i Almedin Časurović 4 gola.

Gosti iz Banovića su bolje otvorili utakmicu kao i nastavak prvog poluvremena, koje su zasluženo dobili sa 12:14. Nezadrživ kod gostiju bio je Mihret Čamdžić, koji je bio i najbolji strijelac na utakmici sa 11 golova.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaćih, što se i odrazilo na konačan rezultat. Drugo poluvrijeme domaća ekipa Čelik Junior dobila je sa 15:10, te je konačan rezultat bio 27:24 za Zeničane.

Ovo je bila osma pobjeda rukometaša Čelik Junior uz pet poraza u ovom prvenstvu.

-Uz standardno dobre igrače iz prve postave, posebno su se istakli mladi golmana, Džan Čeljo, te Adi Šabić i Anes Suljić -, saopštio nam je nakon utakmice glavni trener ŠR Čelik Junior, Vladimir Zeljko.

U narednom 14.kolu ŠR Čelik Junior gostuje kod ekipe RK „Sana 7“ iz Sanskog Mosta, a drugi zenički ligaš, RK Čelik, je domaćin ekipi RK Travnik. (Izvor: Sport DC).