Pobjeda pionira i poraz kadeta Čelika u Premijer ligi BiH na gostovanju kod Mladosti DK

Pobjeda pionira i poraz kadeta Čelika u Premijer ligi BiH na gostovanju kod Mladosti DK – Uokviru 8.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2019/2020 za pionire i kadete, omladinci Čelika bili su na gostovanju kod svojih vršnjaka iz FK Mladost, Doboj-Kakanj. Pioniri Čelika zabilježili su minimalnu pobjedu, dok su kadeti Čelika minimalno poraženi. Utakmice su igrane na Gradskom stadionu Doboj -Kakanj pred oko 50-ak gledalaca

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15 (Glavni trener Sabahudin Bujak, predstavnik kluba Nedžad Krdžalić);

Mladost DK – Čelik  0:1 (0:1);

Strijelac pobjedonosnog gola za pionire Čelika bio je rezervista Hanan Zahirović u 31.minuti, nakon što je u 30.minuti zamjenio Enisa Šabića.

Pioniri Čelika, nakon osam odigranih kola imaju dvije  pobjede i šest poraza, šest bodova i 10. mjesto na tabeli.

KADETI U-17 (Glavni trener Pavle Skočibušić predstavnik kluba Nedžad Krdžalić);

Mladost DK – Čelik 2:1 (1:0)

(Strijelci: 1:0 Muharem Trako u 21′ iz jedanaesterca, 1:1 rezervista Ervin Pašalić u 74′, 2:1 Adnan Berbić u 83.minuti.

Crveni karton nakon drugog žutog kartona Samed Žuna (Čelik), prvi žuti karton u 54, drugi u 82.minuti.

Nakon osam odigranih kola kadeti Čelika imaju dvije pobjede, četiri poraza i dvije neriješene utakmice, osam bodova i osmo mjesto na tabeli.

U narednom 9.kolu pioniri i kadeti Čelika su domaćini svojim vršnjacima iz HŠK Zrinjski, Mostar.