Pobjeda OKK Čelik u derbiju kola u Travniku

Pobjeda OKK Čelik u derbiju kola u Travniku – Košarkaši Čelika, uokviru 21.kola A1 Lige, bili su na gostovanju kod ekipe KK Travnik Bosnatours u Travniku. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Travniku. Pobjedu u derbiju ostvarila je gostujuća ekipa OKK Čelik. Rezultat: KK Travnik BT- OKK Čelik 67:73  (18:20), (18:14), (18:18), (13:21);

Sudije su bili Hodžić, Đapo i Fočo, komesar: Husić.

Sastav ekipe OKK Čelik, strijelci:

Muhamed Gak 11, Mirza Keso 8, Ernes Mešinović 16, Kenan Fajković 2, Armin Avdibegović (cap) 16, Anes Podojak 8, Imran Porča 5, Ahmet Begić 5, Halid Karalić, Denis Halilović 2. (Trener Armel Mujaković, pom.trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović i Ernes Mešinović po 16, Muhamed Gak 11 poena. Najviše koševa za Travnik BT postigli su: Namik Varupa 19 poena + 20 skokova, Kenan Čajić 11, Benjamin Čišić 10 poena. Nakon prve dionice bilo je 18:20 za Čelik, a u drugoj dionici 18:14 za domaće, znači na poluvremenu 36:34 za domaće. Treća dionica je neriješena 18:18 i razlika nakon tri četvrtine utakmice je +2 za Travnik, 54:52.

Zadnju dionicu bole otvaraju domaći i imaju rezultat 62:54 na 6,55 minuta do kraja utakmice. Na 4,25 minuta do kraja Čelik je preokrenuo rezultat na 62:63 i do kraja sačuvao i povečavao prednost za konačnih 67:73 za Zeničane. Jesenas u Zenici bilo je 78:64 za Čelik.

Ovom vrijednom gostujućom pobjedom Čelik je osigurao mjesto koje vodi u play off. U narednom 22.kolu (zadnje kolo ligaškog dijela takmičenja) OKK Čelik je domaćin ekipi KK Konjic. Nakon 21.kola Čelik je na omjeru od 12 pobjeda i 7 poraza, 31 bod. Travnik ima skor 10/9.