Odbojka

Pobjeda odbojkašica OK „Čelik-R“ nad ŽOK „Željezara“ u gradskom derbiju

Proteklog vikenda, 17. i 18..2. 2024.godine, odigrane su utakmice 11.kola u Superligi Federacije BiH, grupa Jug. U ovoj ligi iz Zenice nastupaju ekipe ŽOK „Željezara“ i OK „Čelik-R“.

U proteklom kolu zeničke ekipe su igrale međusobno gradski derbi. Pobjedila je „gostujuća“ ekipa OK „Čelik-R“, koja se tako revanširala „Željezari“ za poraz od 1:3 u prvom dijelu sezone.

Rezultat po setovima:

ŽOK “Željezara” Ze – OK “Čelik-R” Ze 1:3 (19:25, 22:25, 25:13, 23:25) = 89:88;

Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Prve gimnazije u prisustvu oko 100-tinjak gledalaca.

Prva dva seta dobila je ekipa „Čelik-R“ sa 19:25 i 22:25, dok je treći set dobila ubjedljivo ekipa „Željezare“ sa 25:13, nominalni domaćin u ovom gradskom derbiju. Igrao se četvrti set, koji je dobila „gostujuća“ ekipa „Čelik-R“ sa 23:25 i tako rješila derbi u svoji korist sa 1:3.

Viđena je velika borba, dobra i prilično izjednačena odbojka i rezultatski često neizvjesna.

Pobjedničku ekipu, OK „Čelik-R“, predvodio je trenerski dvojac Ruždija i Samir Radončić.

Nakon utakmice, na oficijelnoj facebook stranici OK „Čelik-R“ su objavili:

-Derbi je u našim rukama! Gimnazija je bila noćas naš domaći teren! Naše odbojkašice nošene navijanjem ogromnim brojem naših navijača izvojevale su veliku pobjedu u gradskom derbiju! Željezara – Čelik-R 1:3! Ponosni smo na navijače i naše odbojkašice… tako se brane boje kluba. Zenica je crno crvena. Protivničkoj ekipi zahvaljujemo na fer pleju i domaćinstvu -, stoji u objavi.

Nakon 11 odigranih kola, odbojkašice Željezare su na omjeru od sedam pobjeda i četiri poraza, četvrto mjesto, 18 bodova.

Odbojkašice OK Čelik-R su na omjeru od pet pobjeda i šest poraza, sedmo mjesto, 14 bodova.