Pobjeda naših košarkaša nad Poljskom

EP za košarkaše U20 – A divizija-Borba za opstanak, 2.utakmica. – Pobjeda naših košarkaša nad Poljskom. – Poljska – BiH  62:66

Na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše do 20 godina koje se igra u Italiji  naša selekcija, koja je debitant na ovom takmičenju u diviziji A,  igrala je drugu utakmicu u borbi za opstanak u A diviziji protiv selekcije Poljske. Završeno je pobjedom naše selekcije.
Rezultat: Poljska – BiH 62:66   (14:20), (9:15), (17:19), (22:12);

Nakon jučerašnjeg poraza od Slovenije (59:63), naši mladići smogli su snage da danas savladaju selekciju Poljske i tako zadrže šanse za opstanak u A diviziji.
Prvu dionicu karakterišu po jedna serija u obje ekipe. Prvo su Poljaci napravili seriju od 7:0, te od rezultata 2:2 prešli u vođstvo od 9:2. Drugu seriju od 13:0 prave naši momci i od rezultata 11:4 prelaze u ubjedljivo vođstvo od 11:17. Prva dionica završava našim vođstvom od 14:20.
U drugoj dionici naš selektor, Dragoljub Vidačić, vrši rotacije i daje šansu igračima sa manjom minutažom.
Ovi igrači koriste pruženu priliku i u drugoj dionici ostvaruju vođstvo od 9:15, a na poluvrijeme se odlazi sa duplom prednošću od + 12 poena  u odnosu na prvu dionicu. Rezultat na poluvremenu 23:35 za BiH.
U prvom poluvremenu u igru nisu ulazili Nedim Buza i Nedim Tunović.
Sredinom treće dionice imali smo i najveću prednost od +22 poena (28:50), ali su Poljaci u finišu dionice smanjili na –14 poena (40:54), što je i rezultat nakon treće dionice. Ova dionica 17:19 za BiH.
U zadnjoj dionici naši momci su, za malo, od gotovog napravili veresiju. Naime, kod rezultata 45:63 za nas, sredinom dionice, došlo je do neshvatljivog opuštanja u igri što su Poljaci iskoristili i serijom od 15:0 došli do samo –3 poena zaostatka (60:63), a imali su čak i šut za izjednačenje na minut do kraja utakmice.
Na 30 sekundi do kraja bilo je + 2 poena za nas (62:64), ali nas je „patnje“ riješio Adi Zahiragić na 9 sekundi do kraja postigavši 2 poena za konačnih 62:66 za BiH. Zadnju dionicu Poljaci su dobili sa 22:12.
Ovakva oscilacija u igri naše ekipe, u zadnjoj dionici, je nedopustiva za ekipe koje imaju više ciljeve.
U igru nije ulazio naš ponajbolji igrač Nedim Buza.
Najefikasniji u našem timu bio je Dejan Ivković sa 15 poena, a imao je i 5 skokova. Imran Polutak je dodao 12 poena, a zabilježio je i 9 skokova.
U ekipi Poljske najefikasniji je bio Mariusz Konopatzki sa 15 poena.
U srijedu 15.07. u 18,45 sati igramo protiv Grčke.

Donosimo sastav naše ekipe, poeni, skokovi i asistencije (selektor Dragoljub Vidačić):

Petak, 10.07. Hrvatska – BiH 77:61

Već smo ranije objavili da  prvenstvo traje od 07.do 19. jula 2015.godine. Na prvenstvu učestvuje 20 reprezentacija svrstanih u 4 grupe.
Nakon takmičenja u grupama prvenstvo se nastavlja utakmicama za plasman, a sedam ekipa napušta A diviziju.