Pobjeda košarkašica Čelika u Kranju

Pobjeda košarkašica Čelika u Kranju – Treće kolo Superlige Top 6 u MŽRKL. ŽKK Triglav – KŽK Čelik 60:63; U 3. kolu Superlige Top 6, Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika gostovale su u Kranju kod ekipe Trglav. Pobjedila je, zasluženo, ekipa Čelika. REZULTAT: ŽKK TRIGLAV – KŽK ČELIK 60:63 (18:11), (10:13), (15:21), (17:18);

Početak u 19h; Dvorana: ŠD Planina; Gledalaca: oko 100; Sudije: Terlović, Stanković i Milin, delegat Bogataj;

Košarkašice KŽK Čelik sa selektorom Jovanovićem na utakmici u Kranju

Sastav KŽK Čelik i poeni: Kovačević Nedžla, Ćorović Anida, Iriškić Aldijana 17, Mitrašinović Anđelika 9, Kalušić Aida 6 p.+ 9 skokova, Zeljković Milica, Heljić Sara, Popović Nataša 16 p. +11 skokova, Kapor Tamara 9, Gagić Zvjezdana 6. (Trener Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);
Najefikasnije kod Čelika bile su: Aldijana Iriškić 17 i Nataša Popović 16 poena + 11 skokova;
Kod Triglava najefikasnije: S.Jevtović 22 i Z. Zdolšek 16 poena;

U duelu dvije ekipe, koje nisu osjetile „slast pobjede“ u prva dva kola Super lige, radovala se gostujuća ekipa KŽK Čelik iz Zenice, jer je zabilježila prvu pobjedu u Super ligi Top 6..
Počelo je trojkom Aldijane Iriškić i ovu prednost Zeničanke su držale do 5.minute. Tada se „bûde“ domaće košarkašice, koje prelaze u vođstvo i povečavaju prednost na 10 poena (18:8) u 9.minuti. Do kraja ove dionice Zeničanke su smanjile na 18:11. Sve koševe u prvoj dionici za Čelik postigle su Aldijana Iriškić (7) i Nataša Popović (4) poena. Kod domaćih dominirala je S.Jevtović sa 10 poena za 10 minuta.
U prvim minutama druge dionice domaće ponovo idu na + 10 poena (22:12) i (24:14), a nakon ovog potonjeg rezultata Zeničanke prave seriju od 0:8 i rezultat je 24:22 za domaće. Do poluvremena se igralo koš za koš i nakon dvije dionice rezultat je 28:24. Drugu dionicu dobile su Zeničanke sa 10:13.
Treću dionicu bolje otvaraju domaće košarkašice, koje ponovo idu na + 10 poena prednosti (39:29) i (41:31). Kao i u drugoj dionici, nakon najveće prednosti domaćih, Zeničanke prave seriju od 0:9 i dolaze na – 1 poen (41:40). U zadnjim trenucima treće dionice, trojkom Aldijane Iriškić Čelik, ponovo, prelazi u vođstvo (43:45), što je i rezultat na kraju treće dionice. Treća dionica završena je sa 15:21 za Čelik.
Zadnju dionicu bolje otvaraju košarkašice Čelika i njihova prednost ide na + 12 poena (46:58) u 36.minuti, što je i najveća prednost jedne ekipe na utakmici. Nakon toga bude se domaće i serijom od 7:0 dolaze na 53:58 za Čelik. Zeničanke održavaju prednost do kraja uz napomenu da su domaće opasno zaprijetile u zadnjoj minuti i došle na – 2 poena (58:60). Tada Aldijana Iriškić pogađa dva slobodna bacanja, a Tamara Kapor jedno bacanje za rezultat 58:63. U zadnjim sekundama domaće smanjuju na 60:63, što je i konačan rezultat utakmice i zaslužena pobjeda Zeničanki.
U narednom, 4.kolu (27./28.januara 2016.god.) Superlige Top 6 košarkašice Čelika su domaćini ekipi Radivoj Korać iz Beograda, dok Triglav gostuje kod Budućnosti Bemax. Kvarner je domaćin Medveščaku.