Pobjeda košarkašica Čelika u Istočnoj Ilidži

Uokviru 15. kola bh. košarkaške lige za žene (četvrto kolo drugog dijela prvenstva),  sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe OKK Igman iz Istočne Ilidže. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Vojkovićima sa početkom u 16 sati.

Vrijednu  i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarile su gostujuće košarkašice KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: OKK Igman – KŽK Čelik  62:78 (14:26), (17:21), (13:17), (18:14);

Glavni sudija na ovom meču je Nermin Nikšić, sudija 1 Samir Kadrić, sudija 2 Namik Foćo, a delegat Hariz Bilić.

Sastav ekipe KŽK Čelik u Istočnoj Ilidži i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 13, Ivana Vujović 24 (trojke 5/9), Nedžla Kovačević, Ajla Selimović 24 p. +10 skokova , Sedina Halimić 14 p. + 9 skokova, Džejlana Indžić, Merjem Sinanović, Emana Pašalić, Ajša Mulić, Amila Husejnović 3. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Ajla Selimović i Ivana Vujović po 24, Sedina Halimić 14 Anida Ćorović 13 poena;

Strijelci za Igman: Anđela Lalović 17 p.+10 skokova, Svjetlana Papčević 16, Mirela Mujović 15, Marijana Šehovac 14 poena i one su postigle sve poene za Igman.

Tok utakmice – kretanje rezultata:

Do sredine prve dionice ekipe se smjenjuju u vođstvu, a od rezultata 14:13 za domaće, košarkašice Čelika prave veliku seriju od 13:0 i rezultat je preokrenut na 14:26, što je i rezultat prve dionice.

Kroz drugu dionicu košarkašice Čelika povećavaju prednost  i ona je najčešća 13 do 14 poena, da bi se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Zeničanki od plus 16 poena, 31:47. I ovu dionicu je dobio Čelik sa 17:21.

Treće dionica bila je rezultatski dosta „tvrda“ i ravnopravna, domaće su bile dva puta smanjile prednost Zeničanki na 13 poena (39:52) i (43:56), ali gošće u finišu dionice dolaze na plus 20 poena (44:64), što je rezultat na kraju tri četvrtine utakmice. Ova dionica je bila ponovo na strani gošći iz Zenice, 13:17.

U zadnjoj dionici trenerica Čelika Aida Kalušić dala je šansu po nekoliko minuta igračicama sa manjom minutažom, što su domaće, donekle, iskoristile i dobile zadnju dionicu sa 18:14, a konačan rezultat je, zasluženih plus 16 poena za Čelik, 62:78.

Sve zdrave igračice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u ovom meču.

U narednom 16.kolu (peto kolo drugog dijela prvenstva) košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Play Off  iz Sarajeva.

Parovi 15. kola, subota, 01. februar 2020.god.

Ilidža-Vojkovići: Igman – Čelik 62:78

Konjic: Konjic – Brčanka u 17:00

Sarajevo: Play  OFF  – „Leotar 03 u 17:00

Novi Grad: Sloboda – Mladi Krajišnik u 18:00

Ugljevik: Rudar Sport – Jedinstvo Dženex u 18:30

Banja Luka: Orlovi – RMU Banovići u 20:00