U utakmici šestog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 11.12.2022.godine, domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 150 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom, koja ima tri titule prvaka i pet titula osvajača Kupa BiH i ekipe „Leotar 03“, pobjedu u derbiju su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK „Leotar 03“  84:79 (17:19), (26:27), (18:18), (23:15);

Službena lica: Sudije I. Jurić, N. Fočo, S. Kadrić, delegat N. Pelja

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova:

Amna Isaković 22, Anida Čaušević 9, Adna Omerdić 3, Almedina Ahmić (cap) 21 poen + 20 skokova, Berina Mustafica 10,  Ema Mickić, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Dalila Bilić, Emana Pašalić 4, Suana Bašić 9, Zerina Kadić 6. (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Amna Isaković sa 22, Almedina Ahmić 21 i Berina Mustafica 10.

Kod „Leotara 03“ najefikasnije Jovana Milaković 21, Snežana Dostinić 20, Ivana Daković 19 i Milica Daković 13 poena.

U prvim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvo, a od rezultata 9:9 do kraja prve četvrtine vode gošće iz Trebinja i na kraju prve četvrtine je 17:19. Kroz drugu četvrtinu češće su u vođstvu domaće košarkašice Čelika, a od rezultata 41:34, na tri minute do poluvremena, gošće prave seriju od 2:12, preokreću rezultat na 43:46, što je i rezultat prvog poluvremena. U trećoj četvrtini stalno su u vođstvu gošće, a najveće vođstvo su imale u prvim minutama treće četvrtine od devet poena.(43:52), a na kraju tri četvrtine utakmice je 61:64.

Kroz zadnju četvrtinu ekipe se snjenjuju u vođstvu, a na minut i 17 sekundi do kraja utakmice rezultat je 79:79. Do kraja utakmice bolje se snalaze domaće košarkašice Čelika, postižu pet poena, a gošće nijedan poen, te je konačan rezultat 84:79 za košarkašice Čelika BH Telecoma.

Najbolji učinak u ekipi Čelika BHT imala je kapiten Almedina Ahmić sa double-double učinkom od 21 poen i 20 skokova, indeks korisnosti 33.

Kod gošći iz Trebinja sa double-double učinkom bila je Jovana Milaković sa 21 poen i 14 skokova, indeks korisnosti 36.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od tri pobjede i dva poraza, jedno kolo bile slobodne.

U narednom 7.kolu KŽK Čelik BH Telecom idu u goste ekipi Jedinstvo Dženex.