Pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv ekipe „Zrinjski 2010“ na krilima Amne Isaković

U utakmici 12. kola bh. košarkaške lige (prvo kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 21.01.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i gošći iz Mostara zasluženu i vrijednu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK „Zrinjski 2010“ 91:75 (24:25), (19:19), (24:22), (24:9);

Službena lica su bila: Glavni sudija Faruk Ališehović, sudija 1 Jasenko Avdagić, sudija 2 Adi Jusufović, a delegat Nedim Ćudić

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova:

Amna Isaković 30, Anida Čaušević 7, Dalila Bilić 10, Almedina Ahmić (cap), 12 p. + 14 skokova Berina Mustafica 11,  Ema Mačkić, Amila Kozica, Emana Pašalić, Adna Omerdić, Suana Bašić 1, Nejra Agić, Zerina Kadić 20;  (Trener Aida Kalušić,  pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Amna Isaković 30, Zerina Kadić 20 i Almedina Ahmić 12 poena.

Kod ekipe „Zrinjski 2010“ najefikasnije Sara Herceg sa 17, Katarina Mihalj 15 i Katja Bakalar 12 poena

Tok utakmice:

Do 35.minute utakmica je bila jako neizvjesna u pogledu rezultata, a onda od rezultata 76:73, domaće košarkašice Čelika prave seriju od 15:0 i rezultat je 91:73. Do kraja utakmice gošće iz Mostara postižu još dva poena za konačan rezultat 91:75 za Zeničanke.

Kroz prve dvije četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, domaće imaju češče vođstvo, ali se gošće vraćaju u utakmicu sa mini serijama od 0:7 u prvoj i 0:8 u drugoj četvrtini. Nijedna ekipa kroz tri četvrtine nije imala veću prednost od pet poena.

Na poluvremenu je bilo 43:44 za gošće, a na kraju tri četvrtine utakmice 67:66 za Čelik. Posljednju četvrtinu domaće su dobile sa 24:9, za konačnih i zasluženih 91:75 za Čelik BH Telecom.

Najbolja u ekipi Čelika bila je Amna Isaković sa 30 poena, osam skokova, četiri.sistencije za indeks korisnosti od 34. Amna je imala šut za dva poena 10/12 (83%), za tri poena tri od četiri (75%), ukupan šut 81%.

Doble-double učinak u ekipi Čelika ostvarila je kapitenka Almedina Ahmić sa 12 poena i 14 skokova.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od sedam pobjeda i četiri poraza, 18 bodova, jedno kolo su bile slobodne.

U narednom 13.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK RMU Banovići.