Pobjeda košarkaša OKK Čelik nad KK Promo u Areni 81:59

Pobjeda košarkaša OKK Čelik nad KK Promo u Areni 81:59 – 18. kolo, OKK ČELIK – KK PROMO DV 81:59; Arena u Zenici; Početak u 16 sati. Gledalaca oko 200. Sudije: Zoran Hodžić, Abdin Korjenić i Samir Kadrić (svi Sarajevo), delegat Samir Lušija (Kakanj).

Uokviru 18. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Zasluženu pobjedu ostvarila je domaća ekipa Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Promo DV 81:59 (25:13), (15:7), (16:23), (25:16);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 19, Faris Preljević 17 i Ernes Mešinović 14 poena;
Kod ekipe Promo najefikasniji: Ranko Križanović 15, Mersudin Kurić 13 i Haris Čurevac 10

Sastavi timova i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 17, Ibrahim Durmo 5 p. +10 skokova, Džan Gradaščević 7, Kerim Varupa, Armin Bilić 19 p. + 12 skokova, Kenan Čoloman 9, Luciano Vilić, Ahmet Begić 6, Harun Smajlagić 4, Harun Alić, Imran Porča, Ernes Mešinović 14. (ŠSŠ Armel Mujaković, pomoćnici Armin Avdibegović i Edin Varupa);

KK Promo DV: M.Blaškan 9, Dž.Japalak 5, S.Mulasmajić, A.Čurić 2, R.Križanović 15, A.Radan 5, K.Kalamujić, A.Čaluk, A.Malkić, I.Hodžić, H.Čurevac 10, M.Kurić 13. (Glavni trener Ahmed Hodžić);

Podmlađena ekipa OKK Čelik ostvarila je vrijednu pobjedu od 81:59 nad ekipom Promo iz Donjeg Vakufa, koju su pobjedili i jesenas u Donjem Vakufu sa 80:86.

U prvih nekoliko minuta izjednačena utakmica do rezultata 12:11 za domaće, koji povećavaju na 17:11, a do kraja prve dionice već je +12 za domaće (25:13). Drugu dionicu domaći su ostavili goste na 7 poena, a postigli 15, tako da je na poluvremenu + 20 poena za Čelik (40:20). Ovo poluvrijeme je možda i najbolje koje je odigrao Čelik, kako nam na kraju utakmice reče trener Čelika Armel Mujaković, jer su solidne goste ostavili na 20 postignutih poena.

Treću dionicu bolje su odigrali gosti i dobili su je sa 16:23, tako da je na kraju treće dionice 56:43 za Čelik.

U trećoj dionici domaći su imali krizni period od nekoliko minuta i gosti su taj period dobili sa 4:13, tj. od rezultata 48:27 do rezultata 52:40.
Četvrtu dionicu domaći su, ponovo, odigrali odlično, nakon nekoliko početnih minuta ove dionice, kada su gosti držali priključak na – 10 poena. U zadnjim minutama utakmice trener Mujaković uveo je na parket i nekoliko mlađih igrača, koji imaju manju minutažu (Imran Porča, Lucijano Vilić, Kerim Varupa), koji su sačuvali stečenu prednost svojih kolega. Završilo je +22 poena za domaće (81:59), što je i najveća prednost na utakmici, a 22 poena prednosti Čelik je imao u prvim minutama treće dionice (42:20) i (46:24).

Ovo je osma pobjeda mlade ekipe Čelika u ovom prvenstvu uz devet poraza.