Pobjeda i poraz omladinaca Čelika u Mostaru

28. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE BiH. POBJEDA KADETA, A PORAZ JUNIORA ČELIKA U MOSTARU. Uokviru 28. kola prvenstva Premijer omladinske BH Telekom lige BiH u nogometu, danas (nedjelja, 31.maj 2015..god.) obje selekcije NK Čelik (kadeti i juniori) igrali su gostujuće utakmice protiv svojih vršnjaka iz HŠK Zrinjski iz Mostara.

Selekcije Čelika postigle su polovičan uspjeh. Kadeti su ostvarili pobjedu, dok su juniori poraženi.
Jesenas u Zenici u susretima istih protivnika kadeti su remizirali (2:2), dok su juniori Čelika poraženi sa 0:2.
Evo rezultata:
KADETI:
HŠK ZRINJSKI – NK ČELIK 0:1 (0:1)
(Strijelac za Čelik je bio, ponovo, Amir Mašić u 34.minuti utakmice, inače najbolji strijelac kadeta Čelika i ubjedljivo najbolji strijelac Premijer kadetske lige BiH).

JUNIORI:
HŠK ZRINJSKI – NK ČELIK 3:0 (2:0)  Strijelci za Zrnjski: A.Marić u 20., E.Vlahić-Puljić u 23. i V.Kožul u 47.minuti. Igrač Čelika Petar Komšić dobio je drugi žuti karton u 69.minuti, isključujući karton.

16 Petar Komšić

22′

69′

3 Imran Sarajlić 46′

Utakmice su odigrane na stadionu HŠK Zrinjski u 15 i 17 sati u prisustvu 50-ak gledalaca. Juniorima je sudio Karačić Dario iz Čitluka, a kadetima Spahalić Emir iz Mostara. Delegat je bio Lazar Martinović iz Čapljine.Kadeti Čelika, nakon 28. kola, imaju 16 pobjeda, 7 remija, 5 poraza i 55 bodova (peto mjesto) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu. Juniori Čelika sada imaju 12 pobjeda, 3 remija, 13 poraza i 39 bodova (9.mjesto), u proteklih 28 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.