Pobjeda Fortune u gostima, poraz Nemile kod kuće od prvaka

Kantonalna liga ZDK –17.kolo, Pobjeda Fortune u gostima, poraz Nemile kod kuće od prvaka

Kantonalna liga ZDK. Utakmicom Proleter – Fortuna, koja je odigrana 22.5.2019.godine kompletirano je 17.kolo (osmo kolo u proljetnom dijelu prvenstva) u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2018/2019.

U 17. kolu zabilježena je jedna domaća pobjeda, dvije gostujuće pobjede i jedna neriješena utakmica.

Zenička Fortuna ostvarila je vrijednu gostujuću pobjedu od 0:1 protiv ekipe Proletera iz Makljenovca. Utakmica je odigrana na stadionu Topolik Tešanjka pred oko 20-ak gledalaca.

Jedini pogodak za Fortunu postigao je Irnis Kubat u 18.minuti utakmice. Domaći nogometaši nisu iskoristili kazneni udarac u 68.minuti, a jedanaesterac je šutirao Alen Ramić.

Ekipa Nemile doživjela je poraz od 1:3 na svom terenu od lidera i novog prvaka Kantonalne lige ZDK, ekipe Stupčanica, a gosti iz Olova pobjedonosne golove su postigli u 89. iz igre i 90.minuti iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Nemiljane postigao je Rijad Skopljak u 56.minuti utakmice.

Inače, titulu prvaka odavno je i superiorno osvojila ekipa Stupčanice iz Olova i ostvarila plasman u Drugu ligu FBiH, grupa Centar.