Politika

Ovo su kandidatske liste Stranke za BiH, ni slova o članu Predsjedništva BiH

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU
Podijeli ovu vijest:

Predsjedništvo Stranke za Bosnu i Hercegovinu na 9. sjednici održanoj 1. jula 2022. godine utvrdilo je kandidatske liste za Opće izbore koji će biti održani 2. oktobra 2022. godine.

U saopćenju navode kako su u propisanom roku, 4. jula, predali Centralnoj izbornoj komisiji kompletne liste sa imenima kandidata.

Iako se nedavno pojavila informacija da će uposlenik FUP-a Nermin Šehović biti kandidat ove stranke za člana Predsjedništva BiH, što su komentarisali i on i predsjednik Semir Efendić, u ovom saopćenju Stranke za BiH nema detalja o tome.

Prijavljeno je učešće u pet izbornih jedinica za Parlamentarnu skupštinu BiH i 11 izbornih jedinica za Zastupnički dom Parlamenta FBiH.

U manjem bh. entitetu Republika Srpska, Stranka za BiH učestvuje na izborima unutar koalicije “Pokret za državu”, zajedno sa još devet stranaka. Na svim ostalim nivoima Stranka za BiH izlazi samostalno.

Iz SBiH napominju da su liste preliminarne, te da će konačne liste biti objavljenje tek nakon konačne ovjere Centralne izborne komisije BiH.

U nastavku se nalaze imena svih kandidata Stranke za Bosnu i Hercegovinu za državni Parlament i Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH.

PARLAMENTARNA SKUPŠTINA BIH

Izborna jedinica 513 (KS i BPK)

Zlatko Hadžidedić
Amira Bajramović
Dinko Remić
Izeta Jahić
Sanel Podrug
Emina Alibašić
Adnan Ademović

Izborna jedinica 512 (HNK i ZHK)

Samir Kreso
Medina Glavović
Redžib Boloban
Edin Peco
Elvisa Masleša

Izborna jedinica 514 (ZE-DO i SBK)

Zahida Binakaj
Fadil Šolbić
Mirsad Hasagić
Amra Borić
Muris imamović

Izborna jedinica 511 (USK i Kanton 10)

Hamdija Lipovača
Aida Džehverović
Haris Kapidžić
Samra Gerzić

Izborna jedinica 515 (Posavski kanton, TK i Brčko Distrikt)

Sead Selimović
Anela Ajšić
Zijad Nišić
Jasmin Fejzić
Zehra Osmić
Fatima Jukan
Damir Đulović
Alma Ljaljić
Sanela Aleksić
Dževad Ahmetović

ZASTUPNIČKI DOM PARLAMENTA FBIH

Izborna jedinica 401 (VELIKA KLADUŠA, CAZIN, BIHAĆ, BOSANSKA KRUPA, BUŽIM, BOSANSKI PETROVAC, SANSKI MOST I KLJUČ)

Enes Bajramović
Mirsada Ćehajić
Muhamed Babić
Jasmina Mašinović
Majda Čizmić

Izborna jedinica 402 (ODŽAK, DOMALJEVAC – ŠAMAC, ORAŠJE, GRADAČAC, DOBOJ ISTOK, GRAČANICA) I BRČKO DISTRIKT BiH

1.Esed Karić 2.Enesa Lišić 3.Esed Mujačić 4.Amila Kovačević 5.Omer Šuvalić 6.Refija Huseinagić 7.Miralem Mejremić 8.Majazudin Vehabović 9.Erna Džindić 10.Salim Mujić

Izborna jedinica 403 (LUKAVAC, SREBRENIK, TUZLA I ČELIĆ) 1.Admir Čavalić 2.Dijana Glibanović 3.Mirza Šadić 4.Jusuf Hasić 5.Selma Delić 6.Aldin Karić 7.Murveta Sukanović 8.Edis Hodžić 9.Arnela Jašarević 10.Sabahudin Horozović 11.Zarfa Huskić 12.Azra Pirić

Izborna jedinica 404 (TEOČAK, BANOVIĆI, ŽIVINICE, KALESIJA, SAPNA I KLADANJ)

Faruz Tulumović
Edina Husić
Refik Majdančić
Adil Omerović
Henrijeta Kadić
Amra Majdančić
Ševad Brzović
Sejfo Muharemović
Šeherzada Ćosić
Izborna jedinica 405 (DOBOJ JUG, TEŠANJ, MAGLAJ, ŽEPČE, ZAVIDOVIĆI, ZENICA I USORA)

Asim Čajlaković
Amra Ridžal
Smaragda Fejzić
Nurdin Sadiković
Fatima Ibranović
Ermin Talam
Muris Kurbegović
Kenan Begagić

Izborna jedinica 406 (KAKANJ, VAREŠ, OLOVO, VISOKO I BREZA)

Jasmina Knezović
Amir Obralija
Almedina Delić
Memnun Trako
Emina Berbić
Mehdi Džanko
Fakir Ajdinović

Izborna jedinica 407 (HADŽIĆI, ILIDŽA, NOVI GRAD SARAJEVO, TRNOVO (FBIH), PALE (FBIH), FOČA( FBiH) I GORAŽDE

Enes Huseinović
Edita Šandal
Senad Čeljo
Elvis Hodžić
Edina Gabela
Haris Silajdžić
Aida Šogolj
Ifeta Džuho-Muratagić
Mirsad Gazibara
Jasmin Ćatić
Adisa Herenda

Izborna jedinica 408 (JAJCE, DOBRETIĆI, DONJI VAKUF, TRAVNIK, BUGOJNO, GORNJI VAKUF – USKOPLJE, NOVI TRAVNIK, VITEZ, BUSOVAČA, FOJNICA, KISELJAK I KREŠEVO)

Ramiz Meša
Indira Kajić
Muzafer Maroš
Šaban Delić
Šejla Delić
Senad Džaja
Senada Hadžić

Izborna jedinica 409 ( PROZOR / PROZOR-RAMA, JABLANICA, KONJIC, GRAD MOSTAR, IZBORNA PODRUČJA 1,2,3,4,5,6)

Safet Omerović
Emina Begeta
Safet Mešić
Muhamed Lapo
Ajla Kazazić
Adis Memić
Anes Dilberović
Anela Ljevo

Izborna jedinica 411 (ILIJAŠ, VOGOŠĆA, CENTAR SARAJEVO, STARI GRAD SARAJEVO I NOVO SARAJEVO)

Almir Bečarević
Karolina Karačić
Emir Efendić
Daniel Maestro
Merisa Jašarević-Samouk
Sejad Mršo

Izborna jedinica 412( DRVAR, BOSANSKO GRAHOVO / GRAHOVO, GLAMOČ, LIVNO, KUPRES (FBIH) ITOMISLAVGRAD

Nemanja Rodić

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

Zadnje objavljeno