OKK Čelik poražen u Tuzli

„LIGA 12“ – 21.KOLO. PORAZ OKK ČELIK U TUZLI. OKK SLOBODA – OKK ČELIK 76:64. Uokviru 21. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik bio je gost u Tuzli kod ekipe OKK Sloboda. Košarkaši OKK Sloboda bili su uspješniji i ostvarili su dvanaestu pobjedu u prvenstvu BiH. Zeničani su upisali petnaesti prvenstveni poraz u ovoj sezoni uz šest pobjeda.

REZULTAT: OKK SLOBODA – OKK ČELIK 76:64 (23:29), (16:11), (21:17), (16:7);

Za Čelik sve poene su postigli: Ashar Dedić (23), Dino Hodžić (15), Ivan Opačak (14) i Srđan Damkanović (12) poena.
Najefikasniji kod ekipe Slobode: M.Hrnčić (26), te M.Tanasilović (16) i A.Hasandić (16) poena.

U izuzetno efikasnoj prvoj četvrtini bolje su se snašli Zeničani i imali su vođstvo, gotovo, u cijeloj prvoj četvrtini. Čelik je imao šut za tri poena 5/9, a domaći 4/12. Na kraju prve dionice je + 6 za goste (23:29). Na početku druge dionice gosti prave seriju od 7:0 i rezultat je +13 poena za goste (23:36). Međutim, onda domaći prave seriju od 10:0 i približavaju se Zeničanima (33:36). Do poluvremena domaći prilaze na jedan poen vođstvu Čelika (39:40). Ovu dionicu dobili su Tuzlaci sa 16:11. U trećoj dionici igralo se, uglavnom, koš za koš, ali su nešto efikasniji bili domaći, koji su ovu dionicu dobili sa 21:17. Odnosno na kraju treće dionice je vođstvo domaćih od 60:57. Zadnju dionicu bolje otvaraju domaći i idu na +8 poena (67:59). Gosti uzvraćaju sa pet uzastopnih poena i rezultat je 67:64. Nakon toga domaći prave seriju od 9:0 na 0,45 minuta do kraja i rezultat je +12 poena za Slobodu (76:64). Ovo je bio ubitačan finiš Tuzlaka i konačan rezultat za novu pobjedu od 76:64. U ekipi Čelika večeras je ulazilo u igru samo šest košarkaša: Opačak, Avdibegović, Damjanović, Dedić, Hodžić i Božić (15 minuta).