OKK Čelik: -40 u Trebinju

Uokviru 12. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH za košarkaše, sezona 2014/2015, novi prvoligaš zenički OKK Čelik, bio je na gostovanju u Trebinju kod ekipe KK Swisslion Leotar. Zasluženo su slavili domaći sa + 40 poena. Rezultat: KK SWISSLION LEOTAR – OKK ČELIK 106:66 (31:28), (23:14), (26:15), (26:9);

16 A. HADŽIĆ* 0 0 0

Košarkaši Swisslion Leotara ostvarili su devetu pobjedu u prvenstvu BiH, a košarkaši Čelika doživjeli su osmi poraz. Oslabljena ekipa Čelika pružila je dostojan otpor favorizovanom domaćinu samo u prvoj dionici, koja je završena sa +3 poena (31:28). Na poluvremenu je bilo +12 (54:42), a nakon treće četvrtine +23 (80:57).
U zadnjoj dionici domaći povećavaju prednost do konačnih +40 poena (106:66).
Košarkaši Čelika su igrali veći dio utakmice u rotaciji sa 7 igrača, a nakon pete lične Durmiću i Aliću šansu su dobili novi igrači, M.Begagić i A.Hadžić, što su domaći iskoristili za ubjedljivu zadnju četvrtinu (26:9).
Čelik je nastupio bez Ivana Opačka i Nebojše Andželića, a nije nastupio ni Ashar Dedić, iako je bio u rosteru.
Najefikasniji kod Čelika: Dejan Mikić (18), Armin Avdibegović i Dino Alić po (11), te Srđan Damjanović i Toni Jurčević po (10) poena.
Kod Trebinjaca prvi strijelci: M.Radisavljević (15), te V.Aleksić, G.Sudžum i D.Šakotić po (14) poena.

U 13.kolu, 10.januara 2015.godine, Čelik je domaćin ekipi Varde HE iz Višegrada.