Odigrano deveto kolo bh. Prvenstva za košarkaše – zenički OKK Čelik poražen u Mostaru

Odigrano deveto kolo bh.Prvenstva za košarkaše – zenički OKK Čelik poražen u Mostaru – U protekla tri dana, petak, subota i nedjelja, odigrane su utakmice  9.kola bh.Prvenstva za košarkaše u kojem nastupa, nakon pet godina i zenički OKK Čelik, sezona 2020/2021. Utakmice su igrane bez prisustva navijača zbog pandemije koronavirusa (COVID-19) u cijelom svijetu.

Čapljina – Široki 102:88

(Slobodna je bila ekipa Mladost Mrkonjić Grad)

U proteklom kolu domaći su ostvarili četiri, a gosti dvije pobjede.

Ovo je četvrti poraz košarkaša Čelika uz četiri pobjede u tekućem prvenstvu. O porazu Čelika u Mostaru objavili smo na linku: https://www.zenicablog.com/nakon-sjajne-utakmice-zrinjski-savladao-celik-i-zasjeo-na-vrh-tabele/ .

U sjajnoj košarkaškoj predstavi u Mostaru mogli smo vidjeti sve ono što košarka može ponuditi i utakmica je opravdala epitet derbija.

U prvom poluvremenu ovog susreta domaći tim je dominirao i kontrolirao ovu utakmicu, sjajno obrambeno djelovao. Zeničani su mnogo bolje odigrali drugo poluvrijeme. U trećoj dionici su odigrali fenomenalno i za samo 10 minuta stigli i prestigli prednost Plemića od 15 poena, a pokretačka snaga gostiju bio je mladi Anes Podojak, koji je s dvije uzastopne trojke razdrmao svoj tim koji je napravio sjajnu seriju i potpuno se vratio u igru. Utakmica je do samog kraja bila neizvjesna. Nešto više od dvije minute do kraja (2:27) Čelik je imao plus šest i sve u svojim rukama. No, na kraju, više strpljenja i sportske sreće imali su domaćini, Zrinjski, te su slavili sa 85:80.

Inače, ekipa Zrinjski je jedina bez poraza u prvenstvu, a prvi poraz doživjela je ekipa Spars Realway i to u Kaknju.