Novi domaći poraz zeničkog Rudara na Kamberovića polju

Novi domaći poraz zeničkog Rudara na Kamberovića polju – Odigrano je 9.kolo Druge lige FBiH, grupa Centar, sezona 2017/2018., u kojoj nastupa i zenički Rudar. Zeničani su bili domaćini ekipi novog drugoligaša Moševca kod Maglaja, neočekivano i nesretno doživjeli su poraz na svom Kamberovića polju.
Rezultat: FK Rudar Zenica – NK Moševac 2:3 (1:1);

Utakmica je odigrana na A terenu stadiona na Kamberovića polju u Zenici. Domaći nogometaši su dva puta vodili, sa 1:0 i 2:1, ali su u finišu utakmice primili dva gola u 89.minuti i u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih 2:3 za goste. Rudar je imao oko 20 minuta igrača više, ali to nije bilo dovoljno da sačuvaju vođstvo. Golove za Rudar postigli su Ensar Imamagić u 29. i Jasmin Mehmedović u 58.minuti, a za goste Samir Skomorac, Meldin Mrvoljak i Aziz Fejzić.

U ovom kolu domaći su ostali bez pobjede, gosti su ostvarili pet pobjeda, a dvije utakmice su završene neriješenim rezultatom.

U narednom, desetom kolu, zenički Rudar gostuje kod ekipe Usora.