Nova tri gostujuća boda Čelika

25.KOLO BHT PREMIJER NOGOMETNE LIGE BIH – NOVA GOSTUJUĆA POBJEDA ČELIKA – FK OLIMPIC – NK ČELIK  1:2

U utakmici 25. kola (deseto kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Sarajevu igrali domaći Olimpic i zenički NK Čelik. Pobjedili su, zasluženo, gosti iz Zenice.
REZULTAT: OLIMPIC– ČELIK  1:2 (1:2);

Strijelci: Brković u 7. za Olimpic, a Semir Bajraktarević u 19. i Anel Dedić u 37. za Čelik.
Stadion na Otoci. Gledalaca oko 400; Glavni sudija: Darko Obradović (Stolac), pomoćnici:A1: Senad Ibrišimbegović (Travnik) A2: Dalibor Hrstić (Ljubuški);

Sastavi timova:
Olimpic: Hamzić, Merajić, Regoje, Brković, Pandža, Varešanović, Bogičević, Pereira, Gligorov, Handžić, Osmanagić (Trener Mirza Varešanović);
Čelik: Adilović, Gojković, Karić, Dedić, Bajraktarević (od 80.Kazazić), Selimović, Kojić, Popović (od 82. Hećo), Bureković, Pezer, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);

U ovoj utakmici Zeničani su igrali bez Nikole Simića i Alena Dedića zbog tri žuta kartona, a u sastav se vratio Anel Dedić, koji je odsustvovao na prošloj utakmici zbog tri akumulirana žuta kartona.
1:0 (7.minut)  Nakon prodora Gligorova po desnoj strani, centaršut i Danijel Brković pogađa za vođstvo
       domaćih od 1:0.
1:1 (19.minut) – Vernes Selimović je ubacio u šesnaesterac Olimpica, lopta došla do Semira Bajraktarevića,
        a ovaj pogađa za izjednačenje na Otoci, 1:1.
1:2 (37.minut)- Nakon kontre koju je povukao Mahir Karić, Anel Dedić je postigao gol za Zeničane iz
        drugog pokušaja i preokrenuo rezultat na 1:2.
Čelik je bolja ekipa u prvom poluvremenu i propustio je još dvije, tri šanse za postizanje gola. Kod fudbalera Olimpica vidljiv je umor od nedavne Kup utakmice u Mostaru i istorijskog prolaska u finale Kupa BiH.
Na početku drugog poluvremena trener domaćih, Mirza Varešanović, izvršio je sve tri izmjene u ekipi.
U drugom poluvremenu obje ekipe su imale po nekoliko šansi (Mahir Karić dvije), ali golova više nije bilo. Ispostavilo se da je gol Anela Dedića u 37.minuti bio zadnji na utakmici za konačan rezultat 1:2 za Čelik.
Izvještaj  sastavljen na osnovu radio prijenosa reportera sa bh radija 1, Marka Tešanovića.
U narednom, 26.kolu Čelik je domaćin ekipi Široki Brijeg (u Širokom Brijegu bilo je 7:2), a Olimpic  ide u goste zvorničkoj Drini.

Rezultati 25. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine (02./03.maj 2015.god.):