Nova gostujuća pobjeda seniorki KK Jumper u Sarajevu u A1 ligi – Deveta pobjeda u nizu

Košarkašice KK Jumper iz Zenice večeras su odigrale utakmicu 10.kola u A1 ligi i to u Sarajevu kod ekipe KK Impuls, saopštili su iz KK Jumper Zenica.

Vrijednu i veliku pobjedu u ovom meču, devetu u nizu, ostvarila je gostujuća ekipa KK Jumper, trenera Almira Omerčevića i njegovog pomoćnika Vedrana Kulalića.

Nešto više o samoj utakmici saopštio nam je trener KK Jumper, Almir Omerčević:

– Čestike djevojkama na velikoj pobjedi. Utakmica je bila specifična jer smo igrali bez četiri, pet standardnih igračica, pa samim tim i naša pobjeda ima dodatnu težinu. Druga četvrtina je bila ključna gdje smo napravili zalihu od plus 11 poena, sa kojom se otišlo na odmor. Domaćin u posljednjoj  četvrtini okreće rezultat i vodi sa 45:44, ali su naše djevojke, zadnjim atomima snage, uspjele okrenuti utakmicu u našu korist.

Dakle, u oslabljenom sastavu djevojke su pokazale nevjerovatnu želju, borbenost i zalaganje na terenu, te tako upisale novu pobjedu. Djevojke koje su večeras igrale su pokazale izuzetan karakter, čestitamo im na tome -, kazao je trener Omerčević.

Inače, u meču iz prve polusezone u Zenici, KK Jumper je slavio protiv KK Impuls sa 62:40.

U narednom kolu, ove nedjelje, košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi KK Dragons iz Sarajeva.