NK Čelik Zenica – Tragom sjećanja u nove pobjede

NK Čelik Zenica

NK Čelik Zenica – Tragom sjećanja u nove pobjede – Ovog vikenda na rasporedu su bile utakmice 7. kola Druge lige FBiH, grupa “Centar”, a naše ekipa bila je domaćin ekipi fudbalskog kluba Mošćanica Sarajevo.

Pred oko 1200 gledalaca i pod svjetlima reflektora, crno-crveni su upisali još jednu pobjedu, rezultatom 1:0.

Naši momci su od samog početka krenuli ofanzivno i imali nekoliko odličnih prilika, ali je nedostajalo malo sreće u samoj završnici.

Jedini gol na meču viđen je u 31-oj minuti kada Mahmutović pogađa za 1:0.

U drugom poluvremenu, i sa igračem manje, Čelik je imao nekoliko šansi, preko Varde, Kolića, Salkića i Smajića ali mreža protivnika ostala je mirovati.

Sa ovom pobjedom naš tim je osvojio 14 bodova, te se nalazi na trećem mjestu na tabeli.

Sastav NK Čelik:

Durmo Adi, Šabić Harun, Popović Gabrijel, Salkić Sulejman, Isaković Aladin, Žuna Selim, Kolić Besim, Sivac Eldar, Mahmutović Aidin, Vardo Harun i Durmiš Edin.

Na klupi: Mlačo Emel, Muslić Amar, Mašić Adnan, Subotić Sanjin, Džaferović Imran, Kovač Selmir i Smajić Dženan.

Izmjene:

46’ Igru napušta Durmiš Edin, a u igru ulazi Smajić Dženan.

58’ Igru napušta Mahmutović Aidin, u igru ulazi Muslić Amar.

75’ Igru napušta Harun Vardo, u igru ulazi Kovač Selmir.

89’ Igru napušta Kolić Besim, u igru ulazi Mašić Adnan.

Opomene

90+3’ Žuna Selim – Nedozvoljeno oštar start

Isključenja:

45’ Isaković Aladin – Ostalo; zbog naguravanja sa pomoćnim trenerom

45’ Nurković Adis – Neprimjereno ponašanje; na poluvremenu u tunelu zbog naguravanja sa svojim igračem

Trener: Skočibušić Pavle

22.09.1971. godine (prije 50 godina) NK Čelik Zenica je osvojio prvi put Mitropa kup, najstarije evropsko klupsko takmičenje u fudbalu, te postao prvi klub koji je u Bosnu i Hercegovinu donio europski klupski trofej.

U čast ovom značajnom jubileju, upriličen je prigodan program sjećanja. Na poluvremenu utakmice, legendama kluba Mati Gavranu i Rifetu Brdareviću uručene su posebne zahvalnice, te je upriličen vatromet.

Bila je ovo idealna prilika da se svi prisjetimo naše tradicije i bogate prošlosti, ali i da još hrabrije i odlučnije krenemo u nove borbe i pobjede !

U nedjelju smo ponovo domaćini , a u goste nam stiže ekipa FK Baton Sarajevo.

Čestitamo treneru i igračima, te im želimo puno sreće u nadolazećim izazovima.